facebook

XXXV Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza

Dodano: 01.03.2023

W Zieleńcu zamiłowanie do sportów zimowych trwa od ponad wieku. Wspaniałe warunki, szerokie stoki i nietuzinkowy mikroklimat to nie wszystko. Zieleniec Sport Arena to przede wszystkim ludzie, którzy kontynuują narciarskie tradycje i inspirują do aktywnego spędzania wolnego czasu. Już w najbliższą niedzielę, 5 marca odbędzie się Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza, który upamiętnia niezwykle ważną postać dla naszej stacji, a także całego środowiska narciarskiego!

Zawody imienia Bronisława Haczkiewicza już po raz 35. odbędą się na stoku W6 Winterpol. Dla nas to już tradycja, a także doskonała okazja do przypomnienia o wybitnym człowieku, który zawsze chętnie wracał pod Orlicę.

Podczas tegorocznego memoriału, który odbędzie się pod pod honorowym patronatem Rektora Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w dwóch konkurencjach, to jest:

 

  • jazda techniczna
  • slalom gigant

W zawodach może wziąć udział każdy, wystarczy zgłoszenie, dokonanie określonych w regulaminie opłat. Pamiętajcie także o kaskach, bez nich nie ruszycie!

Zawody z historią w tle – kim był Bronisław Haczkiewicz?

Przez wielu nazywany legendą sportów zimowych na Dolnym Śląsku. Człowiek gór, wybitny instruktor, pedagog i mentor kilku pokoleń olimpijczyków oraz trenerów. Bronisław Haczkiewicz urodził się w 1924 roku w Stanisławowie, od 1952 roku był związany z wrocławskim AWF, gdzie od 1975 roku pełnił funkcję kierownika Zakładu Sportów Zimowych.

Był entuzjastą i propagatorem ruchu na świeżym powietrzu. Z jego inicjatywy w Zieleńcu powstała pracownia fizjologii wysiłku. Także jemu zawdzięczamy pomysł wykorzystania krótkich nart, które uznaje się za inspiracje popularnych dzisiaj carvingów. Bronisław Haczkiewicz zapisał się na kartach historii zarówno polskiego, jak i europejskiego narciarstwa. W 2016 roku przy stoku dydaktycznym szkoły narciarsko-snowboardowej T&T Zieleniec stanął jego pomnik.

Jak wziąć udział w memoriale?

Zapisać się na zawody możesz na dwa sposoby:

mailowo pod adresem: urszula.szczepanik@awf.wroc.pl

Ważne informacje:

  • W treści wiadomości należy podać imię, nazwisko oraz datę urodzenia zawodnika
  • można je wysyłać do 2 marca (czwartek) do godziny 18.00
  • Uwaga! Zgłoszenie będzie ważne, po otrzymaniu potwierdzenia uczestnictwa

W dniu zawodowów 

  • zgłoszenia oraz opłaty za wpisowe można dokonać także od godziny 8.00 do 9.45, w dniu memoriału w biurze zawodów, które znajdziecie w „Okrąglaku”, na górnej stacji wyciągu Winterpol 6

Kategorie wiekowe i opłaty

Zawodnicy będą startować zgodnie z kolejnością zgłoszeń w trzech kategoriach wiekowych. Są to:

  1. Dzieci 7-12 lat
  2. Młodzież 13-16 lat
  3. 17 lat i więcej w kategorii kobiecej i męskiej

Zapisy w zawodach to koszt 60 zł od uczestnika. Opłatę należy uiścić w dniu startu w biurze zawodów. Wszystkich uczestników obowiązuje także zwrotna kaucja za numer startowy w wysokości 50 zł. Każdy z uczestników powinien posiadać własny SKI Pass zakupiony w kasach ośrodka zgodnie z ofertą Zieleniec SKI Pass.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej organizatora zawodów oraz w regulaminie zawodów.

Z kim widzimy się na starcie?

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: