facebook

Wystartuj w zawodach Sudeckiej Ligi Narciarskiej

Dodano: 24.02.2018

W najbliższą niedzielę, 25 lutego odbędą się w Zieleńcu zawody w ramach Sudeckiej Ligi Narciarskiej – wydarzenia, które kolejny sezon z rzędu odbędzie się w Zieleńcu. Warunki, pogoda i atmosfera zapowiadają się naprawdę wyśmienicie. 

Będzie to już czwarta edycja imprezy, która jest cyklem zawodów rozgrywanych na dolnośląskich trasach narciarskich, organizowanej przez Klub Narciarski Wrocław. W trakcie całego sezonu kolejne rundy zawodów odbywają się w Karpaczu, Czarnej Górze, Dzikowcu i oczywiście Zieleńcu. W najbliższą niedzielę czas na kolejne ściganie – tym razem w naszej stacji narciarskiej. Trasa zostanie rozłożona na stoku przy wyciągu W6. 

​Bardzo ważną informacją w kontekście udziału w zawodach jest to, że zapisać się na nie mogą wszyscy, niezależnie od tego, czy należą do jakiegoś klubu narciarskiego. Sam proces zapisów odbywać się będzie jednak na dwa sposoby.

Zawodnicy zrzeszeni w klubach zapisywani są przez poprzez formularz zgłoszeniowy, który został rozesłany przed pierwszymi zawodami przez kluby. Termin zapisów upływa 22.02.2018 o godzinie 18:00). Zgłoszenia należy przesyłać na adres: ulksczarnagora@poczta.fm.

Natomiast zawodnicy nie zrzeszeni w klubach zapisują się przez kontakt mailowy na adres ulksczarnagora@poczta.fm, również w terminie do 22.02.2018 do godziny 18:00. Zgłoszenie następuje po przez przesłanie wypełnionej deklaracji, która dostępna jest do pobrania pod tym linkiem.

Klasyfikacja zielenieckich zawodów Sudeckiej Ligi Narciarskiej w Zieleńcu będzie opierała się oczywiście na czasach dwóch przejazdach slalomu giganta wszystkich zawodników. Losowanie numerów startowych i publikacja list startowych I przejazdu będzie miała miejsce do godziny 18:00 do piątku 23 lutego na stronie Sudeckiej Ligi Narciarskiej.

Biuro zawodów zostanie zlokalizowane w barze przy górnej stacji wyciągu W6, gdzie będzie można odebrać numery oraz wnieść opłatę ​startową w wysokości 30 złotych (w godzinach od 8:30 do 9:15). Później będzie czas na zapoznanie się w trasą slalomu giganta (od 9:30 do 10:00 – przypominamy, że wyciągi ruszają punktualnie o godzinie 9:00). Początek zawodów i start pierwszego zawodnika do pierwszego przejazdu zaplanowany został na godzinę 10:15. Zawody będą się odbywać na stoku W6 Winterpol.

Organizator zawodów – Klub Narciarski Wrocław – planuje utworzenie dodatkowej kategorii zawodów dla roczników 1998-1996 (poza konkurencją), z zastrzeżeniem, że w przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń liczba zawodników może być ograniczona – zgłoszenia tych zawodników należy wysyłać bezpośrednio na adres: info@klubnarciarski.wroclaw.pl

Kierownikiem zawodów jest Maciej Ostrowski (tel: 601 787 688). 

​Prognozy pogody i spodziewane warunki na najbliższy weekend przedstawiają się doskonale. Mocny mróz, piękne słońce, wcześniej spodziewane opady śniegu. Wszystko wskazuje więc na to, że czeka nas kolejny weekend pełen atrakcji – przypomnijmy, że dzień wcześniej odbywać się będzie w Zieleńcu konkurs – Zjazd na byle czym.

Do zobaczenia na stoku! 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: