facebook

Wyniki finału DPO

Dodano: 16.03.2021

Po wielu miesiącach oczekiwania i niepewności w końcu się udało! Rozegraliśmy finałowe zawody, będące jednocześnie zakończeniem zmagań w ramach Dziecięcego Pucharu Orlicy w sezonie 2019/2020. Mamy nadzieję, że za rok wszystko odbędzie się już zgodnie z planem. 

Minął prawie rok od momentu, w którym pierwotnie planowaliśmy rozegranie ostatnich w minionym sezonie zawodów – tych wyjątkowych bo z okrągłą 25. rocznicą. Niestety zostały one storpedowane przez rozpędzającą się pandemię – jak pamiętacie, ośrodki narciarskie minionej zimy zostały całkowicie zamknięte. Mało tego, tegoroczne, co rusz pojawiające się ograniczenia, również zablokowały rozgrywanie poszczególnych rund, dlatego całą edycję musieliśmy w tym roku odwołać.

Jednak nie wszystko zostało stracone – byliśmy Wam winni finałowe zawody z sezonu 2019/2020, które na całe szczęście udało się rozegrać i przebiegły bez jakichkolwiek problemów. Na starcie stanęło 50 zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych, którzy w świetnym stylu dokończyli zmagania. W ramach przypomnienia klasyfikacja końcowa obejmuje zawodników którzy zgodnie z regulaminem wzięli udział w minimum 3 edycjach zawodów DPO w sezonie 2019 / 2020. Organizator w związku z COVID-19 oraz faktem nie rozegrania wszystkich zawodów z sezonu 2019 / 2020 wprowadził zmianę i wystarczy udział tylko w 2 edycjach zawodów, aby podlegać klasyfikacji końcowej.

Wyniki Finału DPO 2019/2020 (rozegranego 13 marca 2021 roku):

W kategorii Smerfów bezkonkurencyjny był Maciek Szatniewski, który uzyskał przeszło 12-sek. przewagę nad drugą na mecie Gabrysią Wąs i Jadzią Graduszewska. W tej samej kategorii wiekowej wśród zawodników zrzeszonych w klubach startował także Kajetan Kocur.

Końcową klasyfikację, a tym samym wygrywając cały cykl wśród Smerfów zagwarantował sobie tym samym Maciek Szatniewski. Druga na podium znalazła się Pola Adamiec, trzecie miejsce zajął Piotr Dziwisz.

Wśród Skrzatów również ze sporą przewagą na mecie zameldował się Kuba Szatniewski, wyprzedzając Zuzię Kuleszę i Martę Hryniów. Podobnie przedstawia się klasyfikacja końcowa w tej kategorii, z tym że na najniższym stopniu podium stanęła Błoch Nina. Na drugim miejscu Kulesza Zuzia i najwyższe miejsce na podium wywalczył Szatniewski Kuba. Wśród zawodników zrzeszonych w klubach najszybszy był Kostek Szarowicz, który wyprzedził Wojtka Kocura.

W kategorii Krasnali w sobotę najszybsza była Klara Skrzypczyńska. Drugie miejsce zajął Adam Lubieniec, natomiast trzecie Kasia Dziąsko. Natomiast w klasyfikacji końcowej – tutaj na najwyższym stopniu podium: Błoch Jakub, a na drugim miejscy Łabuda Wojtek. Wśród Krasnali zrzeszonych w klubach najszybszy w sobotę był Piotr Chorągwicki, który wyprzedził Olka Plachowskiego i Szymona Kocura.

Rywalizacja wśród Krasnali Starszych była nieco bardziej zacięta niż w młodszych grupach. W finale najlepszy czas uzyskała Ania Kulesza, ona też zgromadziła najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej. Sobotnie podium uzupełnili Maja Lubieniec i Adrian Dzięgiel. Na drugim miejscu w klasyfikacji końcowej uplasował się Adrian Dzięgiel, a na trzeci ex aequo Lena Deron oraz Gabrysia Pietrzak. W tej kategorii w sobotę startował również zawodnik zrzeszony w klubie – Bartosz Fabich, który zdobył również pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej.

Emocje mieliśmy również wśród Elfów (zrzeszonych w klubach sportowych). Gdzie w odstępie 3 sekund znaleźliśmy kolejno: Olek Jarus, Kamil Zawiślak oraz Kuba Paradowski. Nieco odmniennie wyglądały miejca w klasyfikacji końcowej gdzie pierwsze miejsce ponownie przypadło Olkowi Jarus, drugie dla Kuby Paradowskiego, a trzecie dla Zawiślak Kamila.

Jeśli chodzi o grupę Open, to w sobotę najlepszy czas obu przejazdów uzyskał Krzysztof Jarus, drugi na mecie był Krystian Dzięgiel, a trzeci Mariusz Cimochowicz. Końca klasyfikację DPO w sezonie 2019/2020 w tej kategorii wiekowej wygrał Adam Kulesza ex aequo Krystianem Dzięgiel, drugi był Krzysztof Jarus, natomiast na trzecim stopniu podium uplasował się Mariusz Cimochowicz.

Komplet wyników sobotnich zmagań znajdziecie poniżej:

Natomiast pod tym linkiem znajduje się klasyfikacja generalna sezonu 2019/2020:


[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: