facebook

Wyniki 4 rundy Pucharu Orlicy

Dodano: 22.02.2023

Choć aura postanowiła nieco namieszać, nie zdołała pokrzyżować nam planów. Kto, jak kto, ale my tak łatwo się nie poddajemy! Niedzielne popołudnie pod Orlicą wypełniły sportowe emocje, radosne okrzyki wsparcia od wiernych kibiców i nowe rekordy prędkości! Czas poznać najszybszych zawodników 4 rundy Pucharu Orlicy w sezonie 2022/2023!

Ze względu na warunki pogodowe pierwszy zawodnik rozpoczął zjazd o godzinie 12:30. Choć aura potrafi być zmienna, jedno jest pewne, startującym w slalomie na zielenieckim stoku nie brakuje ducha sportowej walki. Wytrwałość i gotowość do udziału w zawodach mimo nieco słabszej pogody jest godna podziwu! Panie i Panowie przed Wami zwycięzcy 4 rundy Pucharu Orlicy.

Oto nasi zwycięzcy!

W grupie wiekowej Smerfy z linii startu ruszyło dwóch zawodników – zwyciężył Michał Nakraszewicz z wynikiem 1:13.57, a Nina Blomberg zakończyła slalom w czasie 1:37.09. Wśród Skrzatów najszybszy był Ksawery Pietrzak (1:06.18s), tuż za nim na podium stanęli: Martyna Śmiglak ze stratą 2.29 s i Leonard „Dzidek”, który dwukrotnie linie mety przekroczył w około 35 sekund.

Zofia Nakraszewicz została liderką kobiecej odsłony Krasnali, wykonując oba zjazdy w czasie 1:03.89. Walka o każdy ułamek sekundy rozegrała się na kolejnych miejscach – Alina Tucholska z ukończyła 4 rundę Pucharu Orlicy w czasie 1:06.04, a Lili Gajewska 1:06.34 zamykając tym samym zwycięską trójkę. Wśród chłopców z roczników 2013-2014 najszybszy okazał się Maciej Szatniewski z wynikiem 1:02.70. Na kolejnych stopniach podium stanęli Dante Dziąsko-Ińiguez (1:11.23) oraz Maciej Okorski (1:16.18).

Najszybsza w kategorii wiekowej Starsze Krasnale (dziewczęta) była Zuzia Kulesza, która linię mety przekroczyła kolejno po 28,46 s i 28,88 s. Na drugim miejscu uplasowała się Katarzyna Dziąsko z wynikiem 1:01.09, trzeci stopień podium należał do Łucji Welcer, która zakończyła zawody w czasie 1:02.99s. Zwycięzcą męskiej odsłony Starszych Krasnali został Jakub Szatniewski, pokonując dwa biegi w zaledwie 54.82 s. Poniżej 60 sekund zjechał także Szymon Leśniak (57.64), barierę minuty przekroczył nieznacznie (1:00.61) zdobywca trzeciego miejsca – Ignacy Silski.

Wśród zawodniczek z grupy wiekowej 2007-2009 (Elfy) liderką została Anna Kulesza (52.73 s), tuż za nią na podium stanęła Gabriela Pietrzak ze stratą zaledwie 1.05 s. Trójkę zamyka Maria Dziąsko z wynikiem 54.26. Bezkonkurencyjnym i jedynym zawodnikiem w męskiej odsłonie tej kategorii był Adrian Dzięgiel, który ukończył zawody z imponującym wynikiem – 50.72s.

Zwyciężczynią kategorii Open (kobiety) została Katarzyna Blomberg, pokonując slalom w zaledwie 47.63 s, osiągając tym samym najlepszy czas w całej 4 rundzie Pucharu Orlicy! Drugie miejsce zajęła Ewa Tucholska ze startą 3.11 s, a brąz wywalczyła Anna Welcer z czasem 54.15 s. Wśród mężczyzn startujących w kategorii Open najszybszy był Adam Kulesza (50.24), tuż za nim Krystian Dzięgiel, który pokonał slalom kolejno w 26.04 i 26.63 s. Na ostatnim miejscu podium stanął Krzysztof Baczyński z wynikiem 57.85.

Gratulujemy wszystkim wytrwałym zawodnikom i zawodniczkom. Dziękujemy za jak zawsze wspaniały spektakl sportowych emocji. Jesteście najlepsi! 4 Runda Pucharu Orlicy w sezonie 2022/2023 przechodzi do historii! A my widzimy się już 12 marca podczas finałowej odsłony slalomu na zielenieckim stoku. Do zobaczenia!