facebook

Witajcie w Nowym Roku!

Dodano: 01.01.2022

Dziękujemy, że rozpoczynacie z nami kolejny rok. Życzymy wam, aby obfitował on w wiele pięknych, aktywnie spędzonych chwil (najlepiej oczywiście pod Orlicą) i żeby dopisywało wam ponad wszystko zdrowie. Dziś i przez kilkanaście kolejnych tygodni zapraszamy was gorąco do Zieleńca. Śniegu nie brakuje, warunki znakomite, a na horyzoncie widać kolejne uderzenie zimy. 

Trzymamy kciuki, aby kolejna odsłona zimowego sezonu 2021/2022 była taka jak pierwsza. Rozpoczęliśmy szusowanko 3 grudnia i od tego czasu naprawdę nie mamy powodów do narzekania. Zima pokazuje swe najlepsze oblicze, którego nie zmieniło nawet lekkie ocieplenie pod koniec tygodnia. Śpimy jednak spokojnie, bo wystarczy rzucić okiem na prognozę pogody na kolejne dni, w których widać dwie tak bardzo interesujące nas rzeczy: mróz i opady śniegu.

Przy tej okazji przypominamy, że

 kręcimy codziennie od 9:00 do 21:00!

W takich samych godzinach czynne są także zlokalizowane przy stokach wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz większość szkół. Wszystkim, którzy przyjeżdżają do Zieleńca bez noclegu, gorąco polecamy posielenie się w jednym z lokali naszej bazy gastronomicznej – jest w czym wybierać i każdy znajdzie dla siebie z pewnością coś odpowiedniego.

Ale ponieważ nie samymi nartami człowiek żyje, zachęcamy także do odwiedzenia jednej z trzech znajdujących się w okolicy wież widokowych. Opcję tę polecamy szczególnie w ładne, słoneczne dni, ponieważ zimowa panorama rozpościerająca się z tych punktów robi naprawdę piorunujące wrażenie. Oczywiście polecamy ciepło się ubrać, ponieważ na wieżach często wieje, co wraz z silnym mrozem daje bardzo niską odczuwalną temperaturę.


Jednocześnie przypominamy, że cały czas ze względu sytuację związaną z pandemią Covid-19 w naszym ośrodku obowiązuje zaostrzony rygor sanitarny. Wszystkie osoby przebywające w Zieleńcu są zobowiązane do ich przestrzegania. 


Zasady bezpieczeństwa

Oczywiście cały czas apelujemy o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa, spośród których najważniejsze to:

  • zakrywanie ust i nosa bezwzględnie przez cały czas pobytu w ośrodku
  • zachowanie dystansu przede wszystkim w kolejkach do stoku i do kasy
  • jak najczęstsza dezynfekcja rąk
  • unikanie skupisk i podawania dłoni
  • płacenie bezgotówkowo – kartą lub telefonem

Rekomenduje się, aby – o ile to możliwe i nie będzie powodowało gromadzenia się osób w kolejce do przejazdu urządzeniami transportu linowego – na jednym krześle lub w jednej gondoli miejsca zajmowały osoby zamieszkujące w jednym gospodarstwie domowym lub mające wspólny nocleg lub wspólnie podróżujące do stacji turystyczno – narciarskiej.


Zachęcamy przed przyjazdem do lektury pełnej polityki bezpieczeństwa, która znajduje się pod poniższym linkiem


[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: