facebook

W Zieleńcu powstaje Bike Park

Dodano: 31.10.2020

Na taką chwilę czekaliśmy. Jest na niezmiernie miło poinformować, że w sierpniu przyszłego oddamy do użytku kolejną atrakcję dla fanów rowerów. Będzie to Bike Park, który powstaje na stokach Gryglówki i Nartoramy. 

Z pierwszymi pracami ruszyliśmy już we wrześniu. I choć zamknięcie pierwszej fazy całego projektu przewidziane jest dopiero na wakacje, już w maju będziecie mogli korzystać z dwóch tras w ramach Family Bike Park Zieleniec. 

Planowany przebieg tras (źródło: PMBike-Experts) 

Na dziś, czyli początek listopada 2020 pierwsza trasa gotowa jest w 80%, druga w 60%. Ponieważ nie przewidujemy żadnych problemów w kontekście budowy bike parku, przyszłoroczna majówka dla pasjonatów szybkiej jazdy i zjazdów na rowerach zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Oczywiście Bike Park to propozycja przede wszystkim dla rodzin – nie zależnie od wieku oraz posiadanych umiejętności.

Do przyszłorocznych wakacji powstanie w sumie 5 tras od łatwych do średnio trudnych., których długość wynosić będzie 12 kilometrów. W planach mamy ich znacznie więcej. 

Planowany przebieg tras (źródło: PMBike-Experts w oparciu o Google Maps) 

Przy Bike Parku znajdzie się wypożyczalnia, serwis oraz oczywiście szkoła nauki jazdy, natomiast całość przedsięwzięcia wpisuje się w dynamiczny rozwój infrastruktury rowerowej w naszym regionie. Warto dodać, że za projekt oraz budowę parku w Zieleńcu odpowiada firma PMBike-Experts, firma która jest wykonawcą Singletrack Glaciensis, czyli systemu tras biegnących bo górach i pagórkach Ziemi Kłodzkiej oraz bike parku na Srebrnej Górze. 

Dane techniczne:

  • 5 tras
  • łączna długość: 12 km
  • lokalizacja: ośrodek Nartorama i Gryglówka
  • poziom trudności: łatwe oraz średnio trudne
  • termin oddania pierwszych 2 tras: maj 2021
  • termin oddania Family Bike Park Zieleniec (5 tras): wakacje 2021

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: