facebook

VIII Zieleniec Open – zawody Disc Golfa

Dodano: 18.05.2023

Po raz ósmy inauguracja sezonu Disc Golfowego w Zieleńcu odbędzie się z wielkim przytupem zawodami Zieleniec Open. Zawody te na stałe wpisały się w zieleniecki kalendarz wydarzeń letnich.

Rywalizacja na zmodernizowanym dwa lata temu Zieleniec Disc Golf Park odbędzie się 19-21 maja. Tegoroczne zawody podobnie jak w zeszłym roku będą obejmowały aż 18 koszy specjalnie przygotowanych pod wydarzenie.

Zieleniec Open to jedna z największych rywalizacji Disc Golfa w Polsce. Jak co roku spodziewamy się ok 160 zawodników z całej Europy (Czechy, Słowacja, Austria, Szwajcaria, Niemcy, Litwa, Łotwa, Finlandia, Francja). Tradycyjnie już zawodnicy startują w 4 kategoriach – Open, Kobiety, Mężczyźni 40+ i Mężczyźni 50+ i będą starać się osiągnąć jak najniższy wynik sumaryczny z 3 rund.

Rejestracja na zawody:

Mapa turnieju dostępna tutaj:

Gra w Disc Golf

Bazuje na zasadach klasycznego golfa, z tą różnicą, że zamiast piłką do dołka trafić należy dyskiem do specjalnego kosza. Zadaniem graczy jest przejście całego pola, wykonując jak najmniejszą liczbę rzutów. Podobnie jak w golfie tradycyjnym, zaczynamy rzutem z „tee”, każdy kolejny rzut podejmując z miejsca, w którym dysk się zatrzymał.

Co warto podkreślić Disc Golf to sport dla każdego nie zależnie od wieku czy kondycji fizycznej. Powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 70. równocześnie z wynalezieniem frisbee. Od tamtego czasu dotarł do wszystkich zakątków świata, szczególne uwielbienie odnajdując w Finlandii czy Czechach.

W Zieleńcu od kilku lat działa jedno z większych pół do gry w naszym kraju. W minionym  roku Disc Golf Park Zieleniec został nieco zmodernizowany więc jest to doskonała okazja do zapoznania się z nowym układem koszy.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: