facebook

VII Zieleniec Open – zawody Disc Golfa

Dodano: 11.05.2022

Otwarcie tegorocznego sezonu na Disc Golf w Zieleńcu odbędzie się z wielkim przytupem inauguracyjnymi zawodami Zieleniec Open. To już siódma edycja zawodów, które na stałe wpisały się w zieleniecki kalendarz wydarzeń.

W tym sezonie zawody przypadają wcześniej niż zawsze. Rywalizacja na zmodernizowanym w zeszłym roku Zieleniec Disc Golf Park odbędzie się 20-22 maja. Tegoroczne zawody będą obejmowały aż 18 koszy specjalnie przygotowanych pod wydarzenie. Co ważne pole w takim układzie (18 koszy) pozostanie przez całe wakacje co w praktyce oznacza, że wszyscy turyści którzy odwiedzą Zieleniec do września będą mogli sprawdzić się na pełnowymiarowym polu.

Zieleniec Open to jedna z największych rywalizacji Disc Golfa w Polsce. Jak co roku spodziewamy się ok 160 zawodników z całej Europy (Czechy, Słowacja, Austria, Szwajcaria, Niemcy, Litwa, Łotwa, Finlandia, Francja). Tradycyjnie już zawodnicy startują w 4 kategoriach – Open, Kobiety, Mężczyźni 40+ i Mężczyźni 50+ i będą starać się osiągnąć jak najniższy wynik sumaryczny z 3 rund.

Rejestracja na zawody:

Mapa turnieju dostępna tutaj:

Gra w Disc Golf

Bazuje na zasadach klasycznego golfa, z tą różnicą, że zamiast piłką do dołka trafić należy dyskiem do specjalnego kosza. Zadaniem graczy jest przejście całego pola, wykonując jak najmniejszą liczbę rzutów. Podobnie jak w golfie tradycyjnym, zaczynamy rzutem z „tee”, każdy kolejny rzut podejmując z miejsca, w którym dysk się zatrzymał.

Co warto podkreślić Disc Golf to sport dla każdego nie zależnie od wieku czy kondycji fizycznej. Powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 70. równocześnie z wynalezieniem frisbee. Od tamtego czasu dotarł do wszystkich zakątków świata, szczególne uwielbienie odnajdując w Finlandii czy Czechach.

W Zieleńcu od kilku lat działa jedno z większych pół do gry w naszym kraju. W minionym  roku Disc Golf Park Zieleniec został nieco zmodernizowany więc jest to doskonała okazja do zapoznania się z nowym układem koszy.

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: