facebook

VI Zieleniec Open – zawody Disc Golfa

Dodano: 23.08.2021

Po raz kolejny na naszym zielenieckim, nieco zmodernizowanym w tym roku polu Disc Golfa odbędą się już siódme zawody Zieleniec Open – największa tego typu rywalizacja w Polsce.  

Od piątku do niedzieli (27-29 sierpnia) Zieleniec po raz kolejny zamieni się w polską stolicę Disc Golfa. Stało się już tradycją, że właśnie na naszym zielenieckim polu odbywa się jedna z najwięskszych rywalizacji Disc Golfa. Jak co roku spodziewamy się ok 130 zawodników z całej Europy (Czechy, Słowacja, Austria, Szwajcaria, Niemcy, Litwa, Łotwa, Finlandia, Francja) by zmierzyć się ze specjalnie na tę okazję zaprojektowanym i zbudowanym, profesjonalnym 18-dołkowym polem.

Zawodnicy startują w 4 kategoriach – Open, Kobiety, Mezczyzni 40+ i Mężczyźni 50+ i będą starać się osiągnąć jak najniższy wynik sumaryczny z 3 rund.

Po raz pierwszy w Polsce odbędą się zawody rangi PDGA – B Tier, podczas których przewidziane są nagrody pieniężne dla 20% najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach.

Rejestracja na zawody

Mapa turnieju dostępna tutaj:

Gra w Disc Golf

Bazuje na zasadach klasycznego golfa, z tą różnicą, że zamiast piłką do dołka trafić należy dyskiem do specjalnego kosza. Zadaniem graczy jest przejście całego pola, wykonując jak najmniejszą liczbę rzutów. Podobnie jak w golfie tradycyjnym, zaczynamy rzutem z „tee”, każdy kolejny rzut podejmując z miejsca, w którym dysk się zatrzymał.

Co warto podkreślić Disc Golf to sport dla każdego nie zależnie od wieku czy kondycji fizycznej. Powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 70. równocześnie z wynalezieniem frisbee. Od tamtego czasu dotarł do wszystkich zakątków świata, szczególne uwielbienie odnajdując w Finlandii czy Czechach.

W Zieleńcu od kilku lat działa jedno z większych pół do gry w naszym kraju. Ponadto w tym roku nasze zielenieckie pole zostało nieco zmodernizowane więc jest to doskonała okazja do zapoznania się z nowym układem koszy.

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: