facebook

Twoje miejsce na bezpieczny wypoczynek

Dodano: 06.06.2020

Od 4 maja część zielenieckich obiektów noclegowych wznowiło swoją działalność po przerwie w związku z ograniczeniem pracy w obliczu COVID-19. W związku z znoszeniem kolejnych ograniczeń również i nasze restauracje są już dostępne w pełnym zakresie choć z zachowaniem wysokiego reżimu sanitarnego, co w praktyce oznacza, że możemy obecnie korzystać w Zieleńcu zarówno z noclegów jak i usług gastronomicznych.

Baza noclegowa

Zieleniec jest dość specyficznym miejscem na wypoczynek. Większość naszych obiektów noclegowych to kameralne, rodzinne pensjonaty, obiekty o podwyższonym standardzie jak i hotele, domki i schronisko. Dzięki temu każdy kto planuje przyjazd do Zieleńca może dobrać miejsce zakwaterowania zgodne z własnymi oczekiwaniami co do standardu, ceny czy lokalizacji.

Warto również zaznaczyć, że większość obiektów nie sąsiaduje z dużymi skupiskami ludzi czy tłocznych dróg co bezpośrednio przekłada się na ciszę i kameralną atmosferę panującą w tym urokliwym zakątku Gór Orlickich. Cisza, spokój i tylko szum drzew – to naprawdę ważne suplementy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Nasza baza noclegowa w związku z luzowaniem ograniczeń od 4 maja ponownie przyjmuje turystów. Pełna lista obiektów noclegowych dostępna jest pod tym linkiem.

Obiekty noclegowe zlokalizowane w Zieleńcu zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Rozwoju odnośnie działania obiektów noclegowych w trakcie epidemii (dokładne zalecenia) wprowadziły szereg procedur bezpieczeństwa tak by Państwa pobyt w naszych obiektach był bezpieczny i przyjemny.

Gastronomia

W świetle decyzji jakie zostały podjęte w związku z epidemią COVID-19 część naszych restauracji i barów wznowiło swoją działalność od poniedziałku 18 maja. Obecnie przyjeżdżając do Zieleńca na wycieczkę w góry, partyjkę Disc Golfa, przejażdżkę konną w Rancho Gryglówka czy może na dłuższy wypoczynek w jednym z naszych pensjonatów lub hoteli możemy śmiało korzystać również z punktów gastronomicznych. Nasza zróżnicowana kuchnia z elementami kuchni regionalnej spełni oczekiwania najbardziej wymagających Gości.

Oczywiście wznowienie pracy punktów gastronomicznych związane jest również z wprowadzeniem procedur bezpieczeństwa i wysokiego reżimu sanitarnego (odstępy stolików, serwowanie posiłków w maskach i rękawicach, regularna dezynfekcja, itp) tak by zagwarantować jak najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Trochę aktywności

Góry Orlickie i Bystrzyckie to doskonałe miejsce do aktywności fizycznej – mowa tu zarówno o górskich spacerach szlakami turystycznymi, wycieczkach rowerowych czy również możliwość gry w Disc Golfa na jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.

Obecnie lasy oraz szlaki turystyczne od 20 kwietnia zostały ponownie otwarte, a co ważne nie ma tam obowiązku używania maseczki lub zakrywania ust i nosa w inny sposób. Jedyny wyjątek dotyczy obiektów leśnej infrastruktury turystycznej, takich jak wiaty, miejsca biwakowe, leśne siłownie, place zabaw, wieże lub tarasy widokowe itp. – z nich nadal nie wolno korzystać. Część szlaków w okolicy Zieleńca została oznaczona w specjalnej zakładce na naszej stronie pod tym linkiem. Na część z szlaków możemy się dostać koleją linową – dokładny rozkład i więcej informacji o kursowaniu kolei znajduje się pod tym linkiem.

Pasmo Gór Orlickich i Bystrzyckich możemy również spokojnie zwiedzać na rowerze. Zróżnicowane ukształtowanie terenu daje możliwość zarówno bardziej stromych zjazdów i podjazdów, jak i spokojnych przejażdżek na przykład Sudecką Autostradą (która jednak i tak w wielu miejscach jest wymagająca).

Również dostępny jest nasz Disc Golf Park zlokalizowany na stokach narciarskich. Więcej informacji odnośnie Disc Golfa dostępna jest na dedykowanej stronie dostępnej pod tym linkiem.

A jeśli znudziliśmy się już spacerami po lesie, jazdą na rowerze czy gra w Disc Golfa to śmiało możemy wybrać się na konną przejażdżkę graniami Gór Orlickich. Taką niepowtarzalną możliwość stwarza nam Rancho Gryglówka, które również wznowiło swoją działalność.

Odetchnij świeżym powietrzem

W Zieleńcu panuje unikalny mikroklimat porównywalny do alpejskiego. Dzięki unikalnemu układowi mas ciśnieniowych powietrza, ludzki organizm dostaje potężną dawkę energii, dzięki której produkuje dwukrotnie więcej czerwonych krwinek. Co to oznacza w praktyce? Mówiąc najprościej – więcej tlenu. A więcej tlenu to lepsza regeneracja i bardziej efektywny wypoczynek. Dodatkowo nie trzeba wcale spędzać tu długich tygodni – nawet kilkudniowy wypoczynek, da zadziwiające efekty!

Mamy tu również świeże i czyste powietrze. Zieleniec leży w tak wyjątkowym miejscu (pośród gór i na linii wiejącego tu bardzo często wiatru – fenu), że żadne miejskie zanieczyszczenia nam tu nie grożą. Poza tym jakość powietrza możecie cały czas sprawdzać na naszej stronie internetowej (pod tym linkiem)

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: