facebook

Tradycja rzecz święta, czyli odpust św. Anny w Zieleńcu

Dodano: 17.07.2017

Nie jest przypadkiem, że to akurat patronka małżeństw i szczęśliwej rodziny czuwać będzie nad przybywającymi do Zieleńca gośćmi i turystami. Wszak to właśnie rodziny są przecież w naszych stronach wyjątkowo mile widziane.

Nutka tradycji, uroczysta msza święta oraz niedzielna suma, do tego nawiązanie do góralskich tradycji i smaków, które wszech obecne będą w Zieleńcu. Tak zapowiada się kolejny, wyjątkowy weekend. 29 i 30 lipca gorąco zapraszamy na odpust Świętej Anny, który już na stałe wpisał się w kalendarz organizowanych w naszych stronach wydarzeń.

Aby zrozumieć istotę tego wyjątkowego wydarzenia, warto poświęcić chwilkę na samą postać Świętej Anny. Była to przecież matka Marii i babka Jezusa. Będąc żoną Joachima, wiodła niełatwe życie w trudnych czasach. Kult Świętej Anny zrodził się wiele wieków temu, będąc dziś podkreśleniem roli i wartości związanych z rodziną. Sama idea jest też bardzo bliska Zieleńcowi – od wielu lat to właśnie przedstawiciel rodzin z młodszymi pociechami wyjątkowo serdecznie zapraszamy i witamy w naszej skromnych progach.

Odpust rozpoczniemy 29 lipca wyprowadzeniem procesji Świętej Anny z kościółka w Zieleńcu do wyciągu Gryglówka – na msze będzie można dojechać wyciągiem bezpłatnie. Później odbędzie się uroczysta msza na górnej stacji wyciągu Winterpolu. Wieczór zakończy biesiada z udziałem orkiestry góralskiej Janicki oraz Wrocławskiego Trio. Na zakończenie o 22:30 przygotowaliśmy również pokaz fajerwerków.

W niedzielę o 12:00 odbędzie się uroczysta suma, natomiast od godziny 14:00 odbywać się będą w Zieleńcu imprezy towarzyszące. Niewątpliwie największą atrakcją niedzieli będzie występ w wykonaniu Magdaleny Tul – jednej z wokalistek programu „Jaka to melodia” oraz reprezentantki Polski, która dostała się do polskiej preselekcji 50. konkursu Piosenki Eurowizji w 2004 roku. Aktualnie piosenkarka pracuje nad swoim drugim albumem, promowanym m.in. przez wydany już singiel “Nie ma jej” oraz przebój “Jestem”, z którym to Magdalena Tul zakwalifikowała się do finałowych eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2011, by powalczyć o uczestnictwo na 56. Występ Magdaleny Tul odbędzie o godzinie 16:00 zagości na naszej scenie. Również w niedzielę na zielenieckiej scenie zagości Janusza Cedro i przyjaciele.

Nie zapomnijmy, że oprócz ważnych i pięknych uroczystości kościelnych, odpust stać będzie także pod znakiem wyjątkowej, tradycyjnej kuchni – w powietrzu unosić się będą zapachy i smaki, obok których nie będzie można z pewnością przejść obojętnie.

Do zobaczenia w Zieleńcu 29 i 30 lipca!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: