facebook

Szuter Master w Zieleńcu

Dodano: 09.07.2021

Szuter Master to pierwszy w Polsce cykl zawodów gravelowych, który 24 lipca zawita do Zieleńca. Piękne widoki na trasie, rowerowa eksploracja nowych miejsc i przygodowe przeprawy z naturą tak w skrócie można opisać rowerową rywalizację w ramach całego cyklu zawodów.

W tym roku po raz pierwszy w nasze strony zwita jedna z edycji zawodów rowerowych Szuter Master. 24 lipca Zieleniec stanie się bazą całych zawodów rozgrywanych na przepięknych i widokowych trasach Ziemi Kłodzkiej. Na głównym parkingu znajdzie cię cała baza zawodów: start i meta, biuro zawodów  oraz na zakończenie wyścigu impreza Fajrant.

Rywalizacja w ramach wyścigu odbywać się będzie na dwóch dystansach: krótkim 50-80 km oraz długim 150-200 km. Trasy zgodnie z zasadami zawodnicy poznają dopiero w piątek 23 lipca przed zawodami i zostaną one opublikowane na oficjalnej stronie organizatora. Na dziś możemy zdradzić, że trasy dokładnie eksplorują całe Góry Bystrzyckie, ale i nie tylko. Całość rywalizacji będzie można śledzić dzięki nadajnikom GPS.

Na krótkim dystansie limit czasu, dobrany będzie tak, by każdy zawodnik niezależnie od formy mógł spokojnie dojechać do mety, nawet jeśli są to pierwsze tego typu zawody w życiu. Bardziej doświadczeni zawodnicy będą mogli wybrać dłuższą i cięższą trasę, która jest o wiele bardziej wymagająca. Dla obu dystansów będzie prowadzona klasyfikacja generalna cyklu.

Po zakończeniu zawodów czas na Fajrant czyli tradycyjnej imprezy która rozpoczyna się zaraz po dotarciu na metę. Same dekoracje zawodników nieco będą się różniły od tych znanych z maratonów MTB czy z szosy. Możliwość policzenia się i integracji gravelowej społeczności dla organizatorów jest równie istotna jak rywalizacja w trakcie wyścigu. Planując więc przyjazd na zawody zaplanujcie wystarczająco dużo czasu aby nie zabrakło was na Fajrancie.


ZAPISY NA ZAWODY


Kolejne edycje Szuter Master odbędą się 21 sierpnia – Edycja Suwalszczyzna oraz 25 września Edycja Kaszubska.

Już dziś zachęcamy do zarezerwowania czasu i skorzystania z naszej zróżnicowanej bazy noclegowej i gastronomicznej oraz skorzystania z naszych atrakcji takich jak Singletrack Glacensis, Family Bike Park Zieleniec, wieża widokowa na Orlicy czy jedno z największych w Polsce pól Disc Golfa. Bez wątpienia to doskonała okazja na połączenie wypoczynku, zabawy oraz aktywności w malowniczej scenerii Zieleńca.

Foto: Manuel Uribe Photography

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: