facebook

Święto rodziny, czyli Odpust św. Anny w Zieleńcu

Dodano: 14.07.2018

Odpust św. Anny

Święta Anna – patronka małżeństw i szczęśliwej rodziny. Jej kult znany był już w dawnych czasach u progu X wieku. Dziś gorąco zapraszamy Was do uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu, jakim będzie odpust św. Anny, który obędzie się w Zieleńcu 28 i 29 lipca. 

Organizacja odpustu pod patronem Świętej Anny w naszych stronach nie jest przypadkiem. Od wielu lat bardzo dużą wagę przywiązujemy do tego, aby Zieleniec był miejscem chętnie odwiedzanym przez całe rodziny o każdej porze roku. Zależy nam, aby rodzice mogli w naszych stronach bezpiecznie i efektywnie wypoczywać ze swoimi pociechami, korzystając ze wszystkich dobrodziejstw tego miejsca. I to niezależnie od tego, czy pasjonują się narciarstwem czy górskimi wędrówkami. 

Planowane na 28 i 29 lipca wydarzenie to połączenie uroczystości kościelnych ze wspólnym biesiadowaniem oraz innymi wydarzeniami, których w trakcie tego weekendu nie zabraknie. Występy, zabawy, konkursy czy pokazy sprawnościowe GOPR – to wszystko czekać będzie na Was przez całą sobotę i niedzielę. 

Odpust rozpoczniemy 28 lipca procesją Świętej Anny. Podobnie jak miało to miejsce w zeszłym roku, jej trasa biec będzie z kościółka w Zieleńcu do wyciągu Gryglówka (G1). Później odbędzie się uroczysta msza na platformie górnej stacji pomarańczowej kanapy Winterpolu (W3), po której wspólnie zejdziemy drogą palących się Watr na biesiadę, która o 22:00 rozpocznie się przy barze Okrąglak. W niedzielę o 12:00 odprawiona zostanie uroczysta suma.

Program tegorocznej edycji wydarzenia jest nieco uboższy w porównaniu z latami poprzednimi. Zostało to jednak wymuszone przez realizowanie nowych inwestycji infrastrukturalnych w Zieleńcu. Już dziś jednak gorąco zapraszamy na edycję przyszłoroczną, która dodatkowo połączona zostanie z obchodami 300-lecia Zieleńca!

Przez cały weekend oraz oczywiście w ciągu całego letniego sezonu do dyspozycji wszystkich gości jest zielniecka baza noclegowa oraz gastronomiczna. Nie inaczej będzie w trakcie odpustowego weekendu, gdyż wspólne biesiadowanie i kosztowanie tradycyjnych potraw jest jego istotnym elementem. 

Jeśli nie macie jeszcze planów na dni poprzedzające odpustowy weekend lub te następujące po nim, a dysponujecie jeszcze wolnymi od pracy dniami, serdecznie zapraszamy Was do Zieleńca. Znajdujące się tu hotele i pensjonaty dysponują jeszcze wolnymi pokojami. W sprawie rezerwacji i wolnych miejsc zachęcamy do kontaktu już bezpośrednio z wybraną przez Was placówką. Lista wszystkich dostępna jest oczywiście na naszej stronie internetowej pod tym linkiem. 

Szczegółowy Plan odpustu św. Anny

28.07.2018,  SOBOTA

19:00 – Procesja z kościoła Św. Anny do wyciągu Gryglówka G1 z ogniem Św. Anny i wyjazd na górę
Wyciąg będzie przewoził bezpłatnie uczestników procesji od godziny 19:00 do 22:00.

20:30 – Uroczysta msza święta na platformie górnej stacji wyciągu Winterpol W3

Na zakończenie Mszy Św. poświęcenie ognia, zapalenie lampionów i rodzinnych Watr na drodze do górnej stacji wyciągu Winterpol W3.
Po mszy zejście w dół przy góralskiej muzyce drogą palących się rodzinnych Watr do dolnej stacji wyciągu Winterpol W3. Przy rodzinnych Watrach poczęstunek. Istnieje również możliwość powrotu wyciągiem Gryglówka do godziny 22:00

22:00 – Biesiada Św. Anny przy Barze Okrąglak

Biesiada odbędzie się przy dolnej stacji pomarańczowej kanapy Winterpol (W3) i rodzinnym Barze Okrąglak rodziny Kamińskich. Podczas biesiady muzyka góralskiej orkiestry Janicki i zespołu Wrocławskie Trio

29.07.2018, NIEDZIELA

12:00 – Uroczysta Suma Odpustowa w kościele Św. Anny – msza z udziałem góralskiej orkiestry Janicki.

Do zobaczenia w Zieleńcu! 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: