facebook

Świąteczne #szusowanko przed pierwszą gwiazdką

Dodano: 17.12.2019

stok

Jak ten czas leci! Jeszcze przed chwilą rozkoszowaliśmy się piękną i ciepłą jesienią, snując dopiero zimowe plany. Tymczasem już najwyższa pora przystroić choinkę, zrobić zakupy, zaplanować potrawy, pomyśleć o prezentach. A może jednak nie? Może w tym roku zamiast się tym wszystkim zajmować (no dobra, prezenty zostawmy), wystarczy spakować co potrzebniejsze rzeczy i przyjechać na święta właśnie do Zieleńca?

Od wielu lat święta Bożego Narodzenia to w naszych stronach czas naprawdę wyjątkowy. Musielibyśmy sięgnąć pamięcią wiele lat wstecz, aby przypomnieć sobie, kiedy ostatnim razem mieliśmy w tym czasie gorsze warunki narciarskie… Końcówka grudnia to już w Zieleńcu niemal kompletna odsłona zimy – siarczysty mróz i opady śniegu, które tworzą piękną scenerię do aktywnego wypoczynku i właśnie przeżywania tego ważnego dla nas wszystkich czasu.

Nie inaczej będzie zapewne i w tym roku, do czego jako stacja narciarska i ośrodek wypoczynkowy jesteśmy w pełni gotowi.

Jak w domu

W naszych hotelach i pensjonatach pozostało jeszcze trochę wolnych miejsc. Jeśli planujecie przyjechać do nas wtedy na dłużej, nie zwlekajcie z rezerwacją – zielonych pól w naszych kalendarzach bardzo szybko ubywa.

Pomijając zimową scenerię, o specjalną atmosferę zadają tutejsi gospodarcze i mieszkańcy Zieleńca. Unoszący się powietrzu zapach świątecznych potraw, dobiegające ze specjalnie udekorowanych sal kolędy, bożonarodzeniowe światełka, szopki i oczywiście choinki. Wszystkiego tego nie zabraknie w Zieleńcu, co z pewnością docenią również, a może przede wszystkim nasi najmłodsi goście.

Świąteczne #szusowanko i nie tylko

Począwszy od inauguracyjnego weekendu i pierwszego #szusowanka nasz ośrodek pracować będzie codziennie. W Zieleńcu pracują od 9:00 do 21:00 (podobnie jak szkoły narciarskie i wypożyczalnie sprzętu). Nie inaczej będzie w świątecznym okresie z jednym wyjątkiem – w Wigilię zakończymy jazdę o godzinie 16:00, aby dać wszystkim możliwość i czas na odpowiednie przygotowanie się do uroczystej kolacji.

Natomiast 25 grudnia już żadnej taryfy ulgowej nie będzie – pierwszy wjazd na grzbiet Gór Orlickich będzie miał miejsce punktualnie o 9:00 (po co tracić czas na jakieś tam odsypianie)

Gorąco zachęcamy Was również do uczestnictwa w wigilijnej pasterce w naszym kościółku św. Anny i wspólne kolędowanie z kapelą Janicki w drugi dzień świąt w trakcie góralskiej mszy o godzinie 12:00. Kapela koncertować będzie również w tym dniu w niektórych zielenieckich pensjonatach.

29 grudnia odprawiona zostanie kolejna msza góralska (również o godzinie 12:00, która będzie jednocześnie uroczystym zakończenie i podsumowaniem obchodów 300-lecia Zieleńca.

Jeśli jednak nie macie w planach, albo po prostu nie możecie sobie pozwolić na dłuższy przyjazd do Zieleńca w okresie świąt, być może uda się Wam wpaść choć na jeden dzień. O tym, że warto, chyba nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: