facebook

Sportowe zakończenie wakacji w Zieleńcu

Dodano: 19.08.2020

W ostatni weekend tegorocznych wakacji w Zieleńcu szykuje się nie lada gratka dla wszystkich miłośników rowerów oraz biegów górskich. W sobotę 29 sierpnia zapraszamy na kolejną już trzecią edycję Bike Maraton, a w niedzielę 30 sierpnia na jedną z tegorocznych edycji Runner’s World Super Bieg w Polsce.

Zieleniec dzięki doskonałej lokalizacji jest świetną bazą wypadową dla turystów pieszych czy rowerzystów, w Góry Orlickie, Bystrzyckie oraz Stołowe. To miejsce, które posiada bogatą ofertę atrakcji dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Jednakże nie zapomina o osobach pragnących odpocząć w ciszy i spokoju. Ci również znajdą tu coś dla siebie.

Każdy amator aktywnego wypoczynku znajdzie tutaj coś dla siebie. Kilometry szlaków pieszych i rowerowych pozwolą odkryć najciekawsze zakątki regionu. Ponadto aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu jest świetnym sposobem na poprawę samopoczucia, a także na zwiększenie produkcji czerwonych krwinek w naszym organizmie. Będąc w Dusznikach, planując piesze wycieczki tak naprawdę tylko od nas zależy, które pasmo górskie wybierzemy. Każde z nich jest inne, każde ma coś wyjątkowego do zaoferowania, ale to co je łączy, to fakt, że doskonale nadają się na górskie, rodzinne eskapady. W Górach Stołowych mamy możliwość odkrycia pasjonujących form skalnych i wyśmienitych panoram – choćby ze Szczelińca. Góry Orlickie są idealne do dłuższych spacerów, bez większych wymagań jeśli chodzi o zróżnicowanie terenu, a widoki choćby spod Masarykovej Chaty, zapierają dech w piersiach. Góry Bystrzyckie – niesłusznie niedoceniane, klimatyczne i pełne tajemnic. Można tu spacerować zabytkowymi duktami, zwiedzać ruiny zamków, fortów, jaskinie…Paleta pełna atrakcji, które dla wszystkich stoją otworem.

Bike Maraton

W sobotę 29 sierpnia w Zieleńcu i okolicy odbędzie się Bike Maraton, który będzie jednocześnie Mistrzostwami Dolnego Śląska MTB. Wielu z Was kojarzyć może jednak z inną nazwą – Memoriałem im. Artura Filipiaka.

Na każdej edycji Bike Maratonu Rywalizacja odbywa się na czterech dystansach. Trasa FUN jest, doskonała dla tych, którzy po raz pierwszy wystartują w mistrzostwach oraz dla młodszych zawodników. Trasa CLASSIC to najlepszy wybór dla osób które chętnie siadają na rower, ale nie czują się na siłach aby aspirować jeszcze do wyczynowego kolarstwa. Trasa MEGA – jest bardziej wymagająca niż dwie pozostałe zatem będzie doskonałą alternatywą dla osób regularnie trenujących.  Trasa GIGA – jest bardziej wymagająca technicznie i kondycyjnie z wieloma stromymi podjazdami i znaczącymi przewyższeniami.

Co warto podkreślić tegoroczna edycja Memoriał im. Artura Filipiaka (Fisha) czyli Mistrzostw Dolnego Śląska MTB będzie się odbywać w ramach największego cyklu maratonów MTB w Polsce, Bike Maratonu. Od początku idea Bike Maratonu była prosta, czytelna i obowiązuje do dziś – ma być to impreza dla wszystkich niezależnie od formy i wieku. Dlatego też każdy z zawodników może dobrać jeden z czterech dystansów odpowiedni dla siebie.  

Wszystkie istotne informacje odnośnie zawodów: regulamin oraz zapisy znajdują się na stronie www.bikemaraton.com.pl a poniżej mapka z trasami oraz profile poszczególnych tras:

Runner’s World Super Bieg

Natomiast w niedzielę 30 sierpnia również w Zieleńcu i jego okolicy odbędzie się bieg górski realizowany w ramach cyklu biegów Runner’s World Super Bieg – Półmaraton Górski Duszniki – Zdrój i Zieleniecka 10. Zawodnicy będę mieli do wyboru dwie trasy:

  • trasa 10 km biegnąca wokół Zieleńca i przez torfowiska pod Zieleńcem z przewyższeniem 210m – dokładne informacje o trasie pod tym linkiem
  • trasa 22 km biegnąca z Zieleńca do Dusznik Zdrój i dalej torfowiska pod Zieleńcem z przewyższeniem 445m – dokładne informacje o trasie pod tym linkiem

Zatem każdy zawodnik zawodów może dostosować trasę do swoich umiejętności i kondycji fizycznej.

Wszystkie przydatne informacje odnośnie zapisów i regulaminu znajdują się na stronie http://www.cykl.superbieg.pl/zieleniec

Baza noclegowa zaprasza

Jeśli planujecie odwiedzić nas w ostatni weekend wakacji i brać udział w rowerowej bądź biegowej rywalizacji to zachęcamy do skorzystania z naszej bazy noclegowej. Nasza bogata oraz zróżnicowana oferta noclegowa hoteli i pensjonatów, zaspokoi wszystkie oczekiwania. Zróżnicowany standard, szeroki wachlarz cenowy, liczne udogodnienia dla gości oraz wyjątkowa kuchnia sprawią, że pobyt w Zieleńcu będzie kwintesencją przyjemności, relaksu i odpoczynku w wyjątkowym miejscu. Pełna lista obiektów noclegowych znajduje się pod tym linkiem.

Warto również zaznaczyć, że część obiektów noclegowych oferuje możliwość przechowania rowerów w specjalnych pomieszczeniach, dostęp do myjek czy najprostszych narzędzi naprawczych.

142DSC_5233
DSC_6061
DSC_6314
8DSC_3609
36DSC_7605
124DSC_3980
61DSC_4705
63DSC_7818
65DSC_4723
65DSC_5963
66DSC_7825
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: