facebook

Sezon na piątkę z plusem

Dodano: 22.04.2022

Cóż to był sezon – prawie 130 dni jazdy, doskonały warun, tysiące miłośników sportów zimowych, niezwykłe atrakcje na stokach i poza nimi. A to wszystko w fantastycznej atmosferze i wyjątkowym mikroklimacie, który sprzyja nie tylko szaleństwom na śniegu, ale także wpływa na poprawę stanu zdrowia! Najwytrwalsi zjeżdżali aż do ostatniej rundy wyciągów – po raz kolejny Zieleniec Sport Arena udowodniła, że poddaje się ostatnia.

Pierwsze ślady nart na zielenieckich stokach pojawiły się już 3 grudnia – dzień przed oficjalnym startem sezonu. Od tego czasu przez blisko 20 kolejnych weekendów #szusowanko pod Orlicą trwało w najlepsze. Pogoda sprzyjała nam od początku, regularnie dostarczając świeżego puchu, dzięki czemu sezon szybko nabrał rozpędu. Zima w Zieleńcu zdecydowanie należała do udanych – stabilna aura, wyśmienite warunki i różnorodne wydarzenia, które urozmaicały dni spędzone na stokach.

Boże Narodzenie i Sylwester

Świętowaniu na nartach, mówimy głośne TAK! Cieszymy się, że wielu z Was po raz kolejny postanowiło spędzić ten wyjątkowy czas w roku w Zieleńcu. Przyjechaliście do nas z różnych zakątków Polski i nie tylko! Pensjonaty przygotowały specjalną ofertę, nie brakowało tradycyjnych potraw i smakołyków, oczywiście wszystkich (grzecznych) odwiedził św. Mikołaj!

Po rozpakowaniu prezentów, wędrówkach malowniczymi szlakami i całodniowych zjazdach przyszedł również czas na regenerację. A człowiek wypoczęty, to człowiek szczęśliwy i gotowy na sylwestrowe szaleństwo, które na stokach tradycyjnie trwało do 1.00 w nocy!

Nowy Rok w Zieleńcu przywitaliśmy w towarzystwie Radia Eska, które zadbało nie tylko o świetną muzykę i radosną atmosferę, ale także gry i zabawy.

Projekt Zima TVN

Zieleniec Sport Arena to dla Wielu punkt obowiązkowy na zimowej mapie Polski. Po raz kolejny odwiedził nas także realizowany przez telewizję TVN – Projekt Zima. Relacje ze stoków, prognozy pogody, a przede wszystkim świetna zabawa towarzyszyły reporterom, prezenterom i wszystkim obecnym na stokach.

Nie zabrakło zawodów sportowych w tym slalomu z pomiarem czasu, konkursów wiedzy czy spotkań z gwiazdami ze szklanego ekranu. To był intensywny weekend, pełen radości, zdrowej rywalizacji i sportowej wiedzy.

Plenerowe kino na stoku

Jak wiecie w Zieleńcu dbamy o dostarczanie różnorodnych atrakcji. Kto powiedział, że kino plenerowe wiąże się tylko z czasem wakacji? W lutowy weekend jeden z naszych stoków zamienił się w salę filmową. Na wszystkich fanów kultowego już serialu “Masza i Niedźwiedź” czekała wspaniała niespodzianka – bezpłatna projekcja zimowych przygód tej wybuchowej pary!

Przerwę w szusowaniu poza ekranowymi historiami Maszy i Niedźwiedzia uświetniła gorąca czekolada i świeży popcorn, a także możliwość spotkania z bohaterami serialu.

Ze stoku po medale

Zielenieckie stoki stały się miejscem rozgrywania ważnych wydarzeń sportowych. Jednym z nich była Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych. Impreza odbyła się już po raz 27, a gospodarzem konkurencji w snowboardzie było województwo dolnośląskie. Młodzi sportowcy na zielenieckich stokach rywalizowali w pięciu kategoriach- Big Air, Slope Style, Snowboard Cross, Slalom gigant równoległy i slalom równoległy.

Gościliśmy także uczestników Dolnośląskich Igrzysk dzieci i młodzieży szkolnej w snowboardzie a także II Otwartych Mistrzostw Gminy Siechnice w Narciarstwie Alpejskim.

Dziecięcy Puchar Orlicy

W tym roku już po raz 27 odbył się Dziecięcy Puchar Orlicy, któremu jak zawsze towarzyszy wspaniała atmosfera i duch walki. Zawodnicy uczestniczyli w pięciu rundach DPO walcząc wytrwale o podium w klasyfikacji finałowej. Rywalizacja w każdej z sześciu kategorii wiekowych była zacięta, liczyła się każda sekunda, a emocje sięgały zenitu.

Puchar jak co roku otworzyła edycja Bożonarodzeniowa – 28 grudnia, a wielki finał zakończył śnieżne wyścigi 12 marca. We wszystkich rundach wzięło udział łącznie blisko 300 zawodników.

Słychać nas w eterze

Głośno o nas jest nie tylko na stokach, ale też na antenach stacji radiowych. Zawsze chętnie gościmy w Zieleńcu dziennikarzy i reporterów zarówno z lokalnych jak i ogólnopolskich rozgłośni.

W sezonie 2021/2022 towarzyszyło nam Radio Wrocław, które już po raz kolejny zadbało o dostawę pysznych pączków w tłusty czwartek, Radio Eska, które dostarczało wielu atrakcji, w tym dwa razy odwiedziło nas z Eska Winter City. Odwiedziło nas także Radio Opole, które zaprosiło nas do świętowania 70 lecia rozgłośni.

Ferie

Ferie w Zieleńcu z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To właśnie w tym okresie nasza stacja przeżywa prawdziwy boom. Nic w tym dziwnego, u nas nie ma miejsca i czasu na nudę! Narty, snowboard, sanki, a może nauka jazdy konnej? Ciekawych pomysłów na spędzanie wolnego czasu nie brakowało.

W tym roku dla wszystkich cieszących się zimową przerwą od szkoły przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje. Zorganizowaliśmy ogniska, eventy, pokazy, zabawy. W czasie ferii odbyły się także kolejne zawody w ramach DPO, które cieszyły się szczególnym zainteresowaniem.

Wszystkie narty na pokład!

W tym roku zawody Zieleniec Cup nabrał innego wymiaru. Połączyliśmy siły i pojechaliśmy w słusznym celu – wspólnie szusowaliśmy dla Ukrainy. Zebraliśmy w sumie 5500 zł, które przekazaliśmy Polskiej Akcji Humanitarnej.

Wszystko dzięki wysokiej frekwencji i otwartym sercom naszych uczestników i ich kibiców.

Zawody pod Orlicą odbyły się w trzech grupach wiekowych – osobno dla chłopców i dziewcząt.

Białe Święta nie tylko w grudniu

To był wyjątkowy sezon, warunki i śnieg pozwoliły na aktywne świętowanie nie tylko w czasie bożonarodzeniowym. Wielkanocne szusowanie w tym roku stało się faktem i to w kwietniu! Przez ten czas kręciły dla Was trzy wyciągi – Mieszko, Nartorama i Winterpol.

Na odwiedzających Zieleniec w tym czasie czekały również inne atrakcje. Wieże widokowe, malowniczo położone szlaki czy szeroka oferta zabiegów SPA. Wszystko w trosce o komfort i relaks naszych gości.

A po zimie… przychodzi wiosna i lato!

Wielu z nas niechętnie odkłada na bok deski i narty, jednak warto pamiętać, że choć sezon na zimę się kończy, to sezon na Zieleniec trwa i dopiero się rozkręca! Okazji do spotkań i aktywnego wypoczynku pod Orlicą jest wiele. A to wszystko w towarzystwie pięknych krajobrazów i krystalicznie czystego powietrza

Nieśmiało rozpoczynająca się wiosna przyciąga coraz więcej rowerzystów, którzy w Zieleńcu mogą skorzystać z 20 pętli o łącznej długości 260 km w ramach Singletrack Glacensis! Również od czerwca będzie dostępny Bike Park zlokalizowany na stokach Gryglówki i Nartoramy. Ziemia Kłodzka to także okazja do wielu historycznych i krajoznawczych wypraw. Region może poszczycić się piękną architekturą, bogatymi tradycjami i pyszną kuchnią!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: