facebook

Sezon 2020/2021: będziemy kręcić!

Dodano: 30.11.2020

Czekaliśmy na tę możliwość przez kilka ostatnich dni w wyjątkowym napięciu. I choć nie wszystko idzie po naszej myśli, mamy dla Was tą upragnioną, oficjalną już wiadomość – z początkiem grudnia uruchomimy wyciągi, tym samym otwierając sezon narciarski 2020/2021. 

Nasza praca, przede wszystkim prowadzone w ostatnim czasie spotkania i bardzo trudne negocjacje przyniosły efekty – udało nam się przynajmniej w części uratować sezon narciarski. Najprawdopodobniej w pierwszych dniach grudnia (dokładną datę podamy niebawem) uruchomimy ośrodek narciarski Zieleniec Sport Arena, a wy cieszyć się będziecie mogli z doskonałych warunków i pierwszych dni #szusowanka. 

Nie poddaliśmy się i poddawać się nie zamierzamy

Nie jest tajemnicą, że rzeczywistość postawiła nam w tym roku poprzeczkę bardzo wysoko. Chyba najwyżej w historii. Jeszcze kilkadziesiąt godzin temu wydawało się, że zima, a właściwie sezon narciarski zostanie niemal całkowicie odwołany. Oznaczałoby to dla wielu z nas koniec przygody z narciarstwem rozumianym jako prowadzenie ośrodków, baz noclegowych czy szkółek narciarskich. Cała sytuacja spowodowałby po prostu dla wielu firm nieodwracalne skutki. 

Jednak działając wspólnie, a przede wszystkim mówiąc jednym głosem, udało nam się doprowadzić do tego, że koleje i wyciągi narciarskie będą w tym sezonie do Waszej dyspozycji. Niemal wszystkie wypracowane przez nas propozycje znalazły akceptację urzędników państwowych a także Głównego Inspektora Sanitarnego.  Warto podkreślić, że prace nad przygotowaniem stosownych koncepcji rozpoczęły się jeszcze wiosną, a wszyscy gestorzy bez wyjątku podchodzili niezwykle odpowiedzialnie do kwestii bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego także latem, kiedy to zbierali bezcenne doświadczenie. Pamiętajmy też, że zimowy strój narciarski czy snowbordowy już zapewnia odpowiednie przygotowanie do pandemicznej rzeczywistości – maski, kaski, rękawice, dodatkowo sprzęt narciarski, który pozwala na zachowanie odległości. Dodatkowo cały personel zielenieckiej stacji odpowiadający za bazę noclegową oraz gastronomiczną został odpowiednio przeszkolony w ramach programu „Bezpieczny wypoczynek”, którego celem jest Przygotowanie personelu i procedur wewnętrznych do wymagań przeciwepidemicznych Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z zagrożeniem SARS CoV2.

Cały czas intensywnie zabiegamy jednak o poluzowanie kolejnych obostrzeń!

Wszystko po to, aby sezon mógł przebiegać w sposób najbardziej zbliżony do jakiego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni.  Jednak stan rzeczy na dziś oznacza, że nie będziecie mogli w pełni cieszyć się ze wszystkich zielenieckich atrakcji.

Ograniczenia w funkcjonowaniu ośrodka

Na dziś cała Polska jest czerwoną strefą i stan ten na pewno nie zmieni się do 27 grudnia. Jak sytuacja będzie wyglądała po tym dniu, tego jeszcze nie wiemy, ale o wszystkim będziemy Was informować. Rozwój sytuacji zapewne potoczy się zgodnie z jednym ze scenariuszy rozpisanych w tym rządowym dokumencie. 

Na pewno do 27 grudnia zamknięta pozostanie baza noclegowa. Korzystać z niej będą mogły jedynie osoby będące w podróży służbowej. Nocleg będzie możliwy również dla osób: 

a) korzystających z tych usług w ramach podróży służbowej, o której mowa w art. 775 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, lub podróży wykonywanej w związku z czynnościami służbowymi lub zawodowymi, lub związanymi z wykonywaniem działalności gospodarczej,
b) będących zawodnikami korzystającymi z tych usług w czasie zgrupowań i współzawodnictwa sportowego,
c) będących osobami wykonującymi zawód medyczny w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej,
d) będących pacjentami i ich opiekunami, w celu uzyskania świadczenia opieki zdrowotnej.

Jeśli mieliście zarezerowane noclegi w którymś z naszych hoteli czy pensjonatów, prosimy o kontakt już z konkretnym obiektem. Również do 27 grudnia ograniczona pozostanie działalność naszych barów i restauracjione będą serwować dania jedynie na wynos.

Bez zmian natomiast funkcjonować będą nasze szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu. 

Wszystkie inne rzeczy pozostają bez zmian:

  • #szusowanko będzie trwać codziennie od godziny 9:00 do 21:00. 
  • Do dyspozycji będziecie mieli 30 kolei i wyciągów – wszystkie w ramach jednego karnetu. 
  • Jeśli tylko pozwolą warunki atmosferyczne – będziemy sukcesywnie otwierać kolejne trasy. 
  • Szkoły narciarskie i wypożyczalnie będą pracować w godzinach otwarcia tras narciarskich.

Powyższe ustalenia obowiązują na dzień 30 listopada zgodnie z zasadami opublikowanymi przez Główny Inspektora Sanitarny w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia. O wszelkich kolejnych zmianach będziemy Was niezwłocznie informować. Mamy nadzieje, że będą to już zmiany wyłącznie na lepsze.

Do zobaczenia na stokach!

Zieleniec Sport Arena

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: