facebook

Ruszamy!

Dodano: 01.12.2020

Obiecaliśmy Wam, że zimy łatwo nie oddamy. I słowa dotrzymaliśmy! Już dziś możemy nareszcie oficjalnie zakomunikować, że w najbliższy weekend otwieramy stoki! Start niektórych wyciągów nastąpi w piątek, 4 grudnia, natomiast od soboty ruszamy z kolejnymi wyciągami – dokładny rozkład jazdy w dolnej części tekstu.

Mnóstwo znaków zapytania, wiele dni niepewności, w tle przygotowania do nowego sezonu. Ale ani przez chwilę nie traciliśmy wiary, że sezon narciarski 2020/2021 ruszy i dostarczy nam wielu pięknych emocji. Na dziś mamy już pewność, że zgodnie z planem rozpocznie się on z początkiem grudnia i potrwa… Oby jak najdłużej, a najlepiej zgodnie z zieleniecką tradycją aż do kwietnia.

Zasady bezpieczeństwa

Oczywiście pomijając fakt otwarcia sezonu i dostępności kolei i wyciągów, najważniejszą sprawą, która towarzyszyć nam będzie przez cały sezon są zasady bezpieczeństwa. Zieleniec Sport Arena jako ośrodek narciarski zrobił ze swojej strony absolutnie wszystko, co było możliwe. W konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym wypracowaliśmy warunki i zasady, które pozwoliły nam w ogóle się w tym sezonie otworzyć. Wdrożyliśmy daleko idące regulacje szczegółowo opisane w tym dokumencie, przeszkoliliśmy personel, sami przestrzegamy w najwyższym stopniu zasad bezpieczeństwa.


Jednak bardzo wiele zależy też od Was, drodzy narciarze, snowboardziści i goście. Bardzo prosimy, żebyście przyjeżdżając do nas, w miarę możliwości zachowali społeczny dystans (min. 1,5 m), unikalni nadmiernego gromadzenia się w kolejkach do wyciągów. Oczywiście jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości odnośnie do swojego stanu zdrowia, zostańcie w domu – zima będzie długa, na pewno zdążycie się jeszcze w Zieleńcu najeździć! 


Podsumowując, apelujemy zatem, i będziemy robić to przez cały sezon, o stosowanie się do zasad, spośród których najważniejsze to:

 • zakrywanie ust i nosa bezwględnie przez cały czas pobytu w ośrodku
 • zachowanie dystansu przede wszystkim w kolejkach do stoku i do kasy
 • jak najczęstsza dezynfekcja rąk
 • unikanie skupisk i podawania dłoni
 • płacenie bezgotówkowo – kartą lub telefonem

Rekomenduje się, aby – o ile to możliwe i nie będzie powodowało gromadzenia się osób w kolejce do przejazdu urządzeniami transportu linowego – na jednym krześle lub w jednej gondoli miejsca zajmowały osoby zamieszkujące w jednym gospodarstwie domowym lub mające wspólny nocleg lub wspólnie podróżujące do stacji turystyczno – narciarskiej.


Zachęcamy przed przyjazdem do lektury pełnej polityki bezpieczeństwa, która znajduje się pod poniższym linkiem


Przy tej okazji przypominamy, że baza hotelowa dostępna jest jedynie dla osób będących w podróży służbowej, natomiast nasze bary i restauracje oferują dania i napoje wyłącznie na wynos. Jeśli tylko cokolwiek się w tych kwestiach w ciągu sezonu zmieni, oczywiście niezwłocznie będziemy Was o tym informować. Wierzymy, że wspólnie przetrwamy ten trudny czas i będziemy mogli cieszyć się z kapitalnie zapowiadającej się zimy.

W najbliższy weekend będą dostępne również nasze szkoły narciarsko – snowboardowe oraz wypożyczalnie sprzętu sportowego. Obiekty te również będa funkcjonować w wysokim reżimie sanitarnym.

Jak zatem kręcimy w najbliższy weekend? Szczegółowy plan pracy kolei i wyciągów znajdziecie poniżej. Oczywiście on może się w niektórych punktach jeszcze do piątku zmienić, o czym również zaraz Was poinformujemy. Granatowym kolorem zaznaczyliśmy wyciągi i koleje, które ruszają już w piątek.

Rozkład jazdy kolei i wyciągów: 4-6 grudnia

Bartuś

 • Talerzyk B1 – sobota – niedziela 9:00 – 16:00
 • Taśma BT – sobota – niedziela 9:00 – 16:00

Gryglówka

 • Kolej 4 osobowa G1 – piątek – niedziela 09:00 – 21:00
 • Talerzyk G2 – piątek – niedziela 9:00 – 21:00

Mieszko

 • Kolej 4 osobowa M1 – piątek – niedziela 09:00 – 21:00
 • Talerzyk M2 – piątek – niedziela 9:00 – 16:00

Nartorama

 • Kolej 6 osobowa N2 – sobota 09:00 – 21:00, niedziela 09:00 – 16:00
 • Talerzyk N4 – sobota 09:00 – 21:00, niedziela 09:00 – 16:00

Winterpol

 • Kolej 4 osobowa W5 – sobota – niedziela 09:00 – 16:00
 • Kolej 6 osobowa W3 – sobota – niedziela 09:00 – 21:00
 • Taśma WT2 – sobota – niedziela 09:00 – 21:00

Zastrzegamy sobie oczywiście prawdo do zmiany powyższego harmonogramów odniesieniu do zmieniających się warunków

To co, widzimy się w weekend?

Poniżej galeria zdjęć z 30 listopada 2020:

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: