facebook

Rusza kolej linowa Gryglówka

Dodano: 30.04.2020

Wreszcie nastał ten czas gdzie po wiosennej przymusowej przerwie kolej linowa Gryglówka wznawia swoją pracę dla ruchu turystycznego. Już w maju wyciąg będzie dostępny w weekendy.

Po wielu tygodniach spędzonych w domowym zaciszu każdy z nas marzy o chwili wytchnienia na łonie natury, które to w szczególności wiosną działa na nas niezwykle energetycznie. W Zieleńcu po wiosennej przerwie swoją pracę wznawia kolej linowa Gryglówka.

GODZINY OTWARCIA

Wyciąg będzie czynny w dniach:

  • 01-03.05.2020 (tylko GRYGLÓWKA)
  • 09-10.05.2020 (tylko GRYGLÓWKA)
  • 16-17.05.2020 (tylko GRYGLÓWKA)
  • 23-24.05.2020 (tylko GRYGLÓWKA)
  • 30-31.05.2020 (tylko GRYGLÓWKA)

Z wyciągu można skorzystać w godzinach od 10:00 do 16:00. Naturalnie w zależności od warunków atmosferycznych zastrzegamy prawo do zmian w harmonogramie jazdy. Przed przyjazdem zachęcamy do odwiedzenia kamer online.

CENNIK

  • W dwie strony – 20 PLN normalny i 16 PLN ulgowy
  • W górę lub dół – 14 PLN normalny i 12 PLN ulgowy

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA KORZYSTANIA Z WYCIĄGU

Wszystkich turystów którzy odwiedzą Zieleniec prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa korzystania z wyciągu:

1.    Zachowaj dystans minimum 2 m od innych turystów.
2.    Na parkingu zakrywaj usta i nos. Skorzystaj z chusty, maseczki lub innego osłonięcia ust i nosa, załóż także jednorazowe rękawiczki.
3.    Elementy kolei krzesełkowej w szczególności pałąki są regularnie dezynfekowane. Mimo wszystko zalecamy jednak jazdę w jednorazowych rękawiczkach.
4.    Na krzesełku kolei mogą podróżować maksymalnie dwie osoby na skrajnych siedziskach za wyjątkiem najbliższej rodziny.
5.    Po powrocie do domu umyj i zdezynfekuj ręce. Wszelkie odpady zabierz ze sobą.
6.    Prosimy o realizację płatności bezgotówkowych kartą, telefonem lub Blikiem.
7.    Czekając w kolejce do kasy czy wyciągu, prosimy zachować bezpieczną odległość (min 2m) od innych oczekujących turystów.

SZLAKI TURYSTYCZNE

Obecnie lasy oraz szlaki turystyczne od 20 kwietnia zostały ponownie otwarte, a co ważne nie ma tam obowiązku używania maseczki lub zakrywania ust i nosa w inny sposób. Jedyny wyjątek dotyczy obiektów leśnej infrastruktury turystycznej, takich jak wiaty, miejsca biwakowe, leśne siłownie, place zabaw, wieże lub tarasy widokowe itp. – z nich nadal nie wolno korzystać. Wyłączone z użytkowania obiekty będą odpowiednio oznaczone przez leśników taśmą lub w inny sposób, ale niezależnie od tego stosujmy się do generalnego zakazu korzystania z takich miejsc i urządzeń. Otwarte i dostępne będę natomiast leśne parkingi i miejsca postojowe. Część szlaków w okolicy Zieleńca została oznaczona w specjalnej zakładce na naszej stronie pod tym linkiem.

Pamiętajcie również że w okolicach górnej stacji wyciągu znajduje się granica Państwa której w świetle obecnych rozporządzeń nie można przekraczać ponieważ po takim przekroczeniu należy odbyć 2 tygodniową kwarantannę.

Do zobaczenia w Zieleńcu

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: