facebook

Rozpocznij w Zieleńcu przygodę z nartami!

Dodano: 19.10.2023

Nauka jazdy na nartach może być fascynującym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Narty są przecież nie tylko świetną dyscypliną sportu, ale także doskonałą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i aktywnego wypoczynku. Ważne jednak, aby dobrze rozpocząć tę emocjonującą przygodę – wybrać do tego najlepsze miejsce i odpowiednie wsparcie.

Pierwszym krokiem w nauce jazdy na nartach jest wybór odpowiedniego momentu. Dzieci mogą zacząć uczyć się od 3-4 roku życia chociaż zwykle zależy to od indywidualnych predyspozycji dziecka. Dla dorosłych nie ma oczywiście żadnego ograniczenia wiekowego – tutaj każdy moment jest dobry! Ważne, aby pamiętać, że każdy może zacząć jeździć na nartach w dowolnym momencie i nie trzeba być „najmłodszym z najlepszych”. Wszyscy są w stanie nauczyć się tej umiejętności, o ile będą mieli odpowiednie podejście, cierpliwość i determinację.

Pierwsze kroki pod Orlicą

Gdy już zdecydujesz, że chcesz nauczyć się jeździć na nartach, ważne jest, aby znaleźć odpowiednie miejsce do nauki. Nie jest tajemnicą, że jednym z miejsc, które od lat jest szczególnie polecane dla początkujących, jest Zieleniec Sport Arena.

Mamy tu po prostu do tego doskonałe warunki: wiele szerokich, świetnie wyprofilowanych stoków oraz wyciągi taśmowe oraz talerykowe, które zlokalizowane są przeważnie przy tzw. oślich łączkach, na których bezpiecznie szkolić się mogą właśnie dzieci od 3 roku życia.

 

Taką szkołę dzieci polubią zawsze!

Narty to jednak sport wymagający. Oprócz kluczowego przygotowania fizycznego, równie istotna jest technika. Jej poznawania i szlifowanie warto zawierzyć instruktorom – doświadczonym i cierpliwym, którzy w odpowiedni sposób są w stanie tłumaczyć narciarskie techniki i tajniki. Ważne jest by już na początku wyrobić sobie właściwe nawyki tak by nie powielać później błędów.

W Zieleńcu działa w sumie osiem szkół oferujących profesjonalne lekcje zarówno w grupach, jak i indywidualne dla narciarzy i snowboardzistów. Kadrę tych szkół stanowią doświadczeni instruktorzy, który na stokach pod Orlicą spędzili już nie jedną zimę.

Zarezerwuj już dziś!

Ponieważ nowy sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami – liczymy, że wyciągi ruszą w pierwszym tygodniu grudnia – warto już dziś pomyśleć o rezerwacji terminów na lekcje jazdy na nartach. Szczególnie w najgorętszych okresach zimowego sezonu kalendarze naszych instruktorów wypełnione są do ostatnich miejsc.

Pamiętajcie jednak, że przygotowanie do nauki jazdy na nartach obejmuje również odpowiedni dobór sprzętu. Dla tych, którzy swojego nie posiadają, w Zieleniec Sport Arena niemal przy każdym stoku funkcjonują wypożyczalnie, gdzie można wynająć wszystkie niezbędne rzeczy, takie jak narty, buty, kask i kijki.

Warto jednak wcześniej skonsultować się z instruktorem lub pracownikiem wypożyczalni, aby wybrać odpowiedni, dopasowany do umiejętności i własnych wymagań sprzęt.

Kup Skipass taniej!

Jeśli już kwestię wyboru miejsca do nauki jazdy masz już załatwioną oraz zarezerwowane miejsce i lekcje, pamiętaj, że już dziś możesz kupić także karnet na wszystkie 31 kolei i wyciągów w Zieleniec Sport Arena. Co ważne, są one obecnie wciąż nawet o 25% tańsze, niż w trakcie trwania narciarskiego sezonu. Warto więc poświęcić dosłownie 3 minuty na zakup, którego dokonasz oczywiście online pod tym linkiem.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: