facebook

Radio Wrocław odkrywa rowerowy Zieleniec w Dusznikach – Zdroju

Dodano: 21.06.2024

Nie od dziś wiadomo, że Zieleniec słynie latem jako miejsce dla miłośników rowerów i to bez znaczenia czy mowa o rowerach szosowych czy MTB. Już w niedzielę 30 czerwca walory Zieleńca i okolicy będą odkrywać reporterzy Radia Wrocław, który będą nadawać właśnie z tego miejsca.

Program rowerowy „Ostre Koło” na stałe wpisał się w ramówkę Radia Wrocław. Reporterzy w ramach całego cyklu odkrywają nowe szlaki rowerowe oraz mało znane ścieżki, którymi można śmigać na dwóch kołach. Dlatego na letniej mapie wizyt „Ostrego Koła” nie mogło zabraknąć Zieleńca położonego w Dusznikach Zdroju. Od wielu lat miasto Duszniki Zdrój oraz sam Zieleniec sukcesywnie rozwijają infrastrukturę rowerową poprzez budowę nowych tras Singletrack Glacensis czy Family Bike Park Zieleniec w skład którego wchodzi ponad 9km tras rowerowych o zróżnicowanym poziomie trudności. Co ważne park obsługiwany jest przez koleje linowe Gryglówka i Nartorama co jest dużym udogodnieniem dla mniej doświadczonych rowerzystów bądź tych którzy chcą jak najbardziej efektywnie wykorzystać czas na zjazdy.

W Zieleńcu znajdują się również cztery pętle Singletrack (pętle Orlicka, Sołtysia, Widokowa i Gajowa), którymi można się dostać między innymi na wieżę widokową na Orlicy bądź do Dusznik Zdroju. Są one częścią zlokalizowanych na terenie całej Ziemi Kłodzkiej tras rowerowych w ramach projektu Singletrack Glacensis. Jest to 23 pętli o zróżnicowanym poziomie trudności oraz jeden odcinek dwukierunkowy. Łączna długość wszystkich pętli to 260 km co w praktyce pozwala na zwiedzanie tego wyjątkowego zakątka Polski z siedziska roweru. Wszystkie odcinki Singletrack Glacensis zostały zaprojektowane i przygotowane tak by każdy, niezależnie od formy czy wieku mógł bezpiecznie skorzystać z dostępnych tras.

Również miłośnicy kolarstwa szosowego w okolicach Zieleńca mają do dyspozycji setki kilometrów górskich, malowniczo położonych dróg asfaltowych dróg idealnie nadających się dla „szosówek”. Znajda tu dla siebie coś mniej wprawieni kolarze oraz o wiele bardziej wymagający, którzy oczekują od trasy dużą liczbę premii lotnych, górskich, ale przede wszystkim – widokowych.

Wszystko to sprawia, że Zieleniec okazuje się doskonałą bazą dla kolarzy górskich. Świadczy również fakt, ze jego walory klimatyczne jak i te związane z ukształtowaniem terenu zostały już dawno docenione między innymi przez reprezentantów polski w tym Maję Włoszczowska, która szlifowała tu swoją formę przed Olimpiadą w Pekinie w 2008 roku gdzie zdobyła srebrny medal .

W niedzielę 30 czerwca grupa słuchaczy Radia Wrocław, która została wybrana wcześniej podczas konkursu antenowego dojeżdża do wskazanego miejsca na śniadaniowe, spotkanie z ekspertami. Po śniadaniu przybyli goście wybierają się na wycieczkę rowerową, którą poprowadzi Artur Tucholski –  lokalny przewodnik.

W trakcie całego dnia na antenie będą miały miejsce cztery wejścia z ekspertami oraz dwa ze słuchaczami, którzy towarzyszą reporterom w Zieleńcu.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: