facebook

Podsumowanie sezonu 2018/2019

Dodano: 07.04.2019

Niemal 130 dni jazdy w doskonałych warunkach, tysiące pasjonatów sportów zimowych, wypoczywających aktywnie turystów, kalendarz pełen imprez i zawodów, a ponad wszystko rodzinna i prawdziwie zimowa atmosfera – tak w kilku słowach podsumować można kolejny kończący się właśnie sezon narciarski w stacji Zieleniec Sport Arena.

Pierwsze #szusowanko możliwe było u nas już z początkiem grudnia. W kolejnych dniach sukcesywnie zwiększała się pokrywa śnieżna na wszystkich stokach, dzięki czemu oficjalne otwarcie sezonu nastąpiło 7 grudnia. Począwszy od tego weekendu, praktycznie aż do początku kwietnia można było u nas pięknie pojeździć, biorąc dodatkowo udział w licznych wydarzeniach, które odbywały się u nas praktycznie w każdy weekend.

Święta i Sylwester

Tradycja – rzecz Święta! Parafrazując staropolskie powiedzenie, dokładnie tymi słowami można opisać wyjątkowy czas, jaki wspólnie z Wami spędziliśmy pod koniec minionego roku. Mowa rzecz jasna o okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra i Nowego Roku.

Przybywaliście do nas z całej Polski (i nie tylko), wypełniliście niemal do końca dostępne w Zieleńcu miejsca noclegowe (a jest ich przecież przeszło 1.500). Przede wszystkim jednak zbudowaliście niezwykłej urody świąteczną atmosferę, bawiąc się na stokach i poza nimi, ale też odpoczywając i po prostu się relaksując.

Podobnie było w samego Sylwestra, którego w większości również spędziliście na stokach. Symboliczną chwilą był pokaz sztucznych ogni, który rozświetlił zielenieckie niebo. Wiemy, że niektórzy z Was już dziś postanowili zarezerwować pobyt na kolejny rok – traktujemy to jako swego rodzaju komplement i sygnał, że chyba się Wam u nas podobało.

Dziecięcy Puchar Orlicy

Tegoroczna edycja zawodów, które rozgrywane były już po raz 24 pokazała, jak wielki potencjał tkwi w samym wydarzeniu, ale przede wszystkim w Was, młodzi adepci narciarskiego rzemiosła.

Kapitalne ściganie, niezwykłe zwroty akcji, ledwo zauważalne różnice (dosłownie!), przede wszystkim jednak nieosiągalna chyba dla starszych pokoleń dawka pozytywnej energii i dobrego humoru.

Cykl rozpoczęliśmy już tradycyjnie edycją Bożonarodzeniową (27 grudnia), a zakończyliśmy wielkim finałem 9 marca. We wszystkich zawodach sklasyfikowanych zostało ogółem 180 zawodników. Już zapowiadamy, że w następnym sezonie chcemy przebić magiczną granicę 200 zawodników. Biorąc pod uwagę, jak pięknie rozwija się ta impreza, jesteśmy o ten wynik całkiem spokojni.

Finał WOŚP

W tym roku nie mogliśmy też przejść obojętnie wobec możliwości organizacji w Zieleńcu 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień, 13 stycznia bawiliśmy się na stokach i poza nimi, a wszystkie atrakcje były relacjonowane na antenie telewizji TVN. W tym dniu rozegrane zostały także specjalne zawody, z których dochód przeznaczony został oczywiście na rzecz WOŚP. Dodatkowo każde przejście na wyciągu Gryglówka G1 również zasilało konto Fundacji w kwocie 1 złotówki.

Ferie na stoku

Choć sezon w Zieleńcu trwa przez niemal 150 dni w roku, to nasza stacja największą popularnością cieszy się przede wszystkim w trakcie zimowych ferii. Nie inaczej było i w tym roku, dlatego też oprócz oferty narciarskiej, przygotowaliśmy szereg dodatkowych atrakcji takich jak ogniska, pokazy, wieczorki taneczne czy specjalną ofertę Rancza Gryglówka.

Od 14 stycznia do 24 lutego odwiedzali nas goście z całej polski, doskonale bawiąc się, wypoczywając i biorąc udział we wszystkich odbywających się w tym czasie wydarzeniach.

W trakcie ferii odbywały się także kolejne rundy zawodów DPO, które szczególnie wtedy cieszyły się bardzo dużą popularnością.

Snow Parki rządzą!

To jedna z najważniejszych atrakcji, która dostępna była w Zieleńcu w tym sezonie. Po długiej przerwie znów otwarty został zlokalizowany przy trasie W6 Winterpol w centralnej części stacji narciarskiej Snow Park, który dostępny jest wyłącznie dla osób jeżdżących na freeridowych deskach i nartach.

Reaktywacja Snow Parku spotkała się ze znakomitym przyjęciem wśród odwiedzających Zieleniec freeridowców, tym bardziej, że jest to praktycznie jedyne tego typu miejsce w tej części naszego pięknego kraju. Stali bywalcy Ski Areny wiedzą że kolejny doskonale przygotowany Snow Park już od poprzedniego sezonu znajdował się pomiędzy wyciągami Diament.

Zieleniec na antenie stacji radiowych

Jak co roku było o nas słychać nie tylko w najbliższej okolicy, ale także w wielu innych miastach, dzięki obecności w Zieleńcu gości z najważniejszych w regionie rozgłośni radiowych.

I tak odwiedzieli nas dziennikarze Radia Zet, Radia Opole oraz Radia Wrocław, z potężną dawką energii przyjechało do nas również, i to dwukrotnie, Radio Eska z ekipą Eska Winter City!

Dzień Dobry Zieleniec!

Przez cały sezon regularnie odwiedzały nas też stacje telewizyjne. Jedna z nich – a TVN – postanowiła wpaść do Zieleńca z Projektem Zima. W tym roku realizowany był on na stoku Gryglówka, a relacje z wydarzenia przekazywał widzom m.in. Olivier Janiak w programie „Co za tydzień”,, który emitowany jest na antenie TVN oraz TVN Style oraz reporterzy „Dzień Dobry TVN” i “Pogód wyjazdowych” w TVN24 i TVN24 BIS.

Dodajmy także, że codziennie przez cały sezon na antenie TVN24 mogliście podglądać panujące w Zieleńcu warunki w „Białej jeździe”, a relacje z zielenieckich stoków można było oglądać również na antenach TVP Info, TVP Wrocław czy Polsat News.

Zawody rangi mistrzowskiej

Choć do alpejskich stoków pod względem długości i zaawansowania nieco nam daleko, nie przeszkadza to w organizacji w Zieleńcu ważnych zawodów rangi mistrzowskiej. I tak o medale walczyli u nas snowboardowcy w Pucharze Polski, instruktorzy snowboardu w Mistrzostwach Polski, studenci w Mistrzostwach Wrocławia czy w końcu snowboardcrossowcy i skicrossowcy również w Mistrzostwach Polski. Szczególnie ta ostatnia impreza odbiła się szerokim echem w całym środowisku, co z pewnością przełoży się na organizację kolejnych edycji tych oraz innych zawodów w przyszłym sezonie.

Wiosna na stoku

Kalendarza jednak oszukać nie sposób. Po zimie zawsze przychodzi wiosna (przynajmniej tak to się u nas już od kilkuset lat sprawdza), co oznacza zamykanie tras, kolei i wyciągów. Zanim jednak wyłączamy całą aparaturę, tradycyjnie już wyciskami z sezonu, ile się da (Pamiętajcie – Zieleniec poddaje się ostatni!).

Mimo że śnieg o tej porze roku na stokach jest już bardziej mokry i cięższy, pasjonatów wiosennej jazdy na nartach w pięknym słońcu i w tym roku nie brakowało. Krótki rękawek, słoneczne okulary i #szusowanko do upadłego. Właśnie tak bawiliście się na stokach na przełomie marca i kwietnia. I tak trzymać!

Zieleniec poleca się na lato!

Już tęsknimy za mrozem, opadami śniegu, przede wszystkim jednak za Wami, drodzy narciarze, goście i turyści. Pamiętajmy jednak, że roztopy to naprawdę nie koniec świata. Zieleniec całe mnóstwo atrakcji ma Wam do zaoferowania również wiosną, latem i jesienią.

Odpust św. Anny

Widzimy zresztą, że coraz więcej osób, które do tej pory odwiedzały nas tylko zimą, wybiera się w nasze strony i na długie, letnie weekendy, wakacyjne urlopy czy regeneracyjny pobyt w czasie złotej polskiej jesieni.

Czas pędzi nieubłaganie. A to, w przypadku oczekiwania nadejścia kolejnego sezonu, jest akurat dobrą informacją. Już przecież niebawem znów szykować będziemy komunikat, że… „Zieleniec się zrobi!”

Dziękujemy, że kolejny rok byliście z nami, że odwiedzaliście nas tak licznie i tak często. Mamy nadzieję, że spędziliście w naszych stronach naprawdę fajny czas i że kolejnych okazji, również o innych porach roku, będzie całe mnóstwo.

Pamiętajcie, czekamy na Was przez 365 dni w roku! Do zobaczenia!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: