facebook

Podsumowanie Mistrzostw Polski w Disc Golfie

Dodano: 22.09.2017

2 i 3 września na disc golfowym polu w Zieleńcu odbyła się kolejna, trzecia już edycja Mistrzostw Polski w tej pasjonującej i zyskującej coraz większa popularność dyscyplinie sportu.

Całe przedsięwzięcie to tak naprawdę Turniej Polish Disc Golf Championships i jest imprezą otwartą dla wszystkich, odbywającą się pod auspicjami PDGA, czyli Professional Disc Golf Association. Dodajmy, że to już kolejna edycja, która odbyła się w naszych stronach.

Disc Golf jest stosunkowo młodą, ale dynamicznie rozwijającą się w Polsce dyscypliną sportową. Co z naszego punktu najważniejsze, to właśnie w Zieleńcu znajduje się największe w Polsce i jedno z największych w tej części Europy pól. Dzięki ukształtowaniu terenu i pięknej okolicy zawody disc golfa oraz samo jego uprawianie nabiera wyjątkowego uroku. O czym zresztą mogliśmy się przekonać na początku września.

W otwartych Mistrzostwach Polski udział wzięło 69 zawodników. Dzięki takiej frekwencji wrześniowe zawody były największymi pod tym względem w historii polskiego disc golfa. Ponieważ jest to wydarzenie międzynarodowe, udział w zawodach wzięli przedstawiciele z Czech, Litwy, Finlandii, Ukrainy a nawet ze Stanów Zjednoczonych. Organizatorami championatu byli Disc Golf Poland oraz oczywiście Zieleniec Sport Arena.

Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach – ich szczegółowe wyniki dostępne są na stronie DiscGolfPoland.pl. W kategorii Open bezkonkurencyjny okazał się mistrz Litwy – Gabrielius Gricius. Tytuły mistrzowskie naszego kraju zdobyli Szymon Wącior, Katarzyna Hasiak, Tomasz Kowalski, Marek Ziemiński oraz Piotr Kołodziejski. Kolejny turniej odbędzie się u nas oczywiście w przyszłym sezonie.

Przypomnijmy, że obiekt w Zieleńcu to 10-dołkowe pole wyposażone w specjalne maty rozbiegowe ze sztucznej trawy i certyfikowane kosze używane podczas największych turniejów na świecie. Długości dołków wahają się od 50 do 150 metrów czyniąc pole dostępnym dla osób w każdym wieku. DiscGolfPark usytuowany jest na stokach Gryglówki i Winterpolu – łączna długość toru to 1001 metrów, co w praktyce wymaga od 60 do 90 minut czasu na przejście całej trasy. W grze będzie można wziąć udział bezpłatnie – jedyny koszt, jaki będzie musiał ponieść uczestnik, to zwrotna kaucja za wypożyczenie dysku, uiszczana w wybranych ośrodkach lub kasach wyciągu krzesełkowego.

Gorąco zachęcamy do spróbowania się w disc golfie jeszcze tej jesieni. Zapewne czeka nas jeszcze wiele pięknych i cieplejszych dni, w których ruch na świeżym powietrzu jest doskonałą formą spędzenia każdej wolnej chwili.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: