facebook

DPO: wyniki III rundy

Dodano: 08.02.2022

To była z pewnością wyjątkowa runda zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy. W dwóch kategoriach wiekowych walka była tak zacięta, że zwycięstwie naprawdę decydował płatek śniegu i lekki podmuch wiatru.

W sobotę, 5 lutego rozegrana w Zieleńcu została kolejna odsłona zawodów w ramach cyklu DPO. Środek ferii, znakomite warunki i wyjątkowo potężna dawka sportowych emocji – tak podsumować można to, co działo się na stoku.

Wśród Smerfów na pierwszym miejscu uplasował się Leo Milewski. Drugie miejsce na podium zajął Michał Nakraszewicz, trzecie Dzidek Silski. Wśród Smerfów zrzeszonych w klubach trasę przejazdu ukończył też Kajetan Kocur. W kategorii Skrzatów najlepszy czas dwóch przejazdów osiągnęła Alina Tucholska, wyprzedzając Zosię Nakraszewicz oraz Dante Dziąska.

Z niezwykle zaciętą rywalizacją mieliśmy do czynienia w kategorii Krasnali. Dość powiedzieć, że pierwsze trzy miejsca dzieliło zaledwie 0.06 sekundy! Tym razem wygrała Zuza Kulsza, która była szybsza od Michała Zyśki o 0.05 s, natomiast Ignacy Silski stracił do zwyciężczyni zaledwie 0.06 sekundy! Coś niesamowitego – rywalizacja rodem wprost z pekińskich Igrzysk! W tej kategorii wiekowej jednak wśród zawodników zrzeszonych w klubach startował również Adam Grochulski.

Nieco inaczej zawody skończyły się wśród Krasnali Starszych. Tutaj dość wyraźnie wygrała niezwykle doświadczona już Ania Kulesza, która była szybsza od Gabierla Pietrzaka (+5.75 s) oraz  Oli Gorzkowskiej (+21.30 s). W tej samej kategorii, jednak wśród zawodników zrzeszonych w klubach na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Chorągwicki, drugi był Dawid Kocur, natomiast trzecie miejsce zajął Olek Plachowski.

W grupie Elfów również zwycięzca miał sporą przewagę nad rywalami. Adrian Dzięgiel miał łączny czas dwóch przejazdów szybszy od Leny Deron o 9.15 s, a 16.59 s od Kariny Zagrodzkiej-Kulczyk. Wśród zawodników klubowych Olek Jarus wyprzedził Kubę Paradowskiego.

W ostatniej kategorii – open – znów mieliśmy niezwykle zaciętą rywalizację. Zawody wygrał Jędrzej Spyra, który co prawda zajmował po I-szym przejeździe drugie miejsce. Ostatecznie jednak na drugim stopniu podium uplasował się Krzysztof Jaruś, natomiast na najniższym stopniu stanął Adam Kulsza.