facebook

DPO: Wyniki II rundy zawodów

Dodano: 24.01.2022

Znakomita zabawa, świetne warunki, piękna pogoda i przede wszystkim sporo sportowych emocji na stokach – tak w skrócie możemy podsumować kolejne zawody w ramach cyklu Dziecięcego Pucharu Orlicy. Za nami runda druga – feryjna. Okazja do rewanżu już 5 lutego!

Choć o poranku nad górami sporo było jeszcze chmur, w ciągu dnia pięknie się w Zieleńcu wypogodziło. Początkowo było też dość chłodno, atmosferę szybko jednak podgrzali zawodnicy, którzy stanęli na starcie slalomu giganta w ramach Dziecięcego Pucharu Orlicy. Tym razem w większości kategorii zwycięzcy wygrali swoje biegi dość zdecydowanie, choć w kategorii OPEN sprawa otwarta była do samego końca.

Wyniki I rundy feryjnej DPO

Wśród najmłodszych zawodników, czyli kategorii Smerfów triumfowała Nela Szkudlarek. Drugie miejsce na podium zajął Leo Milewski, którego czas dwóch przejazdów był wolniejszy o 1.71 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Staszek Kowalski (+13.32 s.).

W kategorii Skrzatów zdecydowanie najszybsza była Alina Tucholska. Kolejne miejsca zajęli Pola Adamiec (+8,94 s) oraz Marta Dziąsko (+13.34 s). Wśród Skrzatów zrzeszonych klubach wystartował także Kajetan Kocur.

Kolejną kategorią, w której ścigali się zawodnicy, były Krasnale. Najszybciej trasę dwóch przejazdów pokonała Nela Adamiec, która wyprzedziła Michała Zyśka (+3.51 s) oraz Jagnę Chodań (+5.14 s). Wśród Krasnali zrzeszonych w narciarskich klubach najszybszy był Wojtek Kocura, który miał lepszy czas od Adama Grochulskiego o 10.96 s.

W kategorii Krasnali Starszych triumfowała Ania Kulesza. Na drugim stopniu podium znalazła się Marysia Dziąsko (+4.33 s), a na trzecim Witek Bałamut (+5.23 s). W tej samej kategorii jednak wśród zawodników zrzeszonych w klubach na starcie stanął również Szymon Kocur.

Adrian Dzięgiel był za to najszybszy wśród Elfów. Dwa kolejne miejsca zajęli Michał Cimochowicz (+2.30 s) i Lena Deron (+ 7.84 s). Natomiast z najbardziej zaciętą rywalizacją mieliśmy do czynienia w kategorii OPEN. W niej triumfowała Kalina Gogała-Sroka, która uzyskała najszybszy czas dwóch przejazdów. Drugie miejsce na podium zajął Adam Kulesza, choć jego strata wyniosła zaledwie 0,70 s, natomiast trzecie miejsce przypadło Pawłowi Grucce (+1.97 s).