facebook

Piknik Rodzinny z Disc Golfem

Dodano: 03.08.2021

Już w najbliższy weekend 7 sierpnia Lion Disc Golf Club Kłodzko zaprasza na zielenieckie pole Disc Golf Park gdzie odbędzie się Piknik Rodzinny z Disc Golfem współfinansowany przez program Działaj Lokalnie.

Gra w Disc Golf

Bazuje na zasadach klasycznego golfa, z tą różnicą, że zamiast piłką do dołka trafić należy dyskiem do specjalnego kosza. Zadaniem graczy jest przejście całego pola, wykonując jak najmniejszą liczbę rzutów. Podobnie jak w golfie tradycyjnym, zaczynamy rzutem z „tee”, każdy kolejny rzut podejmując z miejsca, w którym dysk się zatrzymał.

Co warto podkreślić Disc Golf to sport dla każdego nie zależnie od wieku czy kondycji fizycznej. Powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 70. równocześnie z wynalezieniem frisbee. Od tamtego czasu dotarł do wszystkich zakątków świata, szczególne uwielbienie odnajdując w Finlandii czy Czechach.

W Zieleńcu od kilku lat działa jedno z większych pół do gry w naszym kraju. Ponadto w tym roku nasze zielenieckie pole zostało nieco zmodernizowane więc jest to doskonała okazja do zapoznania się z nowym układem koszy.

Piknik Rodzinny

W sobotę 7 sierpnia Lion Disc Golf Club Kłodzko, Ośrodek Działaj Lokalnie Kłodzko, Działaj Lokalnie, zapraszają wszystkich chętnych na pierwszą w tym roku edycję spotkań z disc golfem pt. Letnia Akademia Disc Golfa 2021.

Sobotnie warsztaty są bezpłatne i jest to doskonała okazja, aby zapoznać się z grą w Disc Golfa i jego zasadami. Podczas warsztatów dla wszystkich będzie dostępny cały potrzebny sprzęt do gry, a instruktorzy nauczą jak się nim posługiwać.

Harmonogram warsztatów:

  • 15:00 – zbiórka przy ośrodku Hanka, szkolenie teoretyczne z zasad gry oraz bezpieczeństwa podczas rozgrywki
  • 15:30 – zajęcia praktyczne – szkolenie z technik rzutów, puttów prowadzona przez zawodników Lion Disc Golf Club Kłodzko
  • 16:30 – Mini zawody oraz przejście pola wraz z instruktorami (jeśli konieczne)
  • 18:00 – Zakończenie Pikniku przy Ośrodku Hance, ogłoszenie wyników i wspólne świętowanie

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: