facebook

Otwarcie sezonu Disc Golfa w Zieleńcu już 3 czerwca

Dodano: 19.05.2017

Czas na huczne otwarcie letniego sezonu sportowo-turystycznego. Doskonałą do tego okazją będzie Zieleniec Open, czyli międzynarodowe zawody w Disc Golfie – pasjonującej i niezwykłej dyscyplinie sportu. Dlaczego disc golf i dlaczego Zieleniec?

Najprościej rzecz ujmując, można by napisać: „bo jest tu pięknie i jest tu discgolfowe pole”. Sprawie należy się jednak rozwinięcie, ponieważ zielenieckie pole jest w skali kraju wyjątkowe.

Jest to 10-dołkowy obiekt wyposażony w specjalne maty rozbiegowe ze sztucznej trawy i certyfikowane kosze używane podczas największych turniejów na świecie. Długości dołków wahają się od 50 do 150 metrów. Dodajmy, że jest to największy tego typu obiekt w Polsce. W tym miejscu jednak znów należy jedną rzecz podkreślić – otóż specjalnie na organizowane w dniach 3-4 czerwca zawody, pole zostanie poszerzone do 18 dołków i będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Ale po kolei.

Właśnie w pierwszy weekend czerwca odbędzie się w Zieleńcu turniej, w którym udział weźmie co najmniej 60 zawodników z różnych krajów, w tym m.in. ze Szwajcarii, Finlandii, Hiszpanii czy Czech. Niezależnie od tego, czy jest się pasjonatem disc golfa czy czynnym zawodnikiem, warto do Zieleńca w tych dniach przyjechać. Sama dyscyplina sportu jest niezwykle widowiskowa, a jej dodatkowym atutem jest to, że rozgrywana jest w przepięknych okolicznościach przyrody (mamy tu na myśli rzecz jasna sam Zieleniec i otaczające go góry).

Wszelkie ważne informacje dotyczące samego turnieju, warunków udziału oraz formularz zapisów dostępne są na stronie internetowej: www.zieleniecopen.pl. Rejestrować się do udziału w zawodach można do 2 czerwca.

Jeśli jednak ktoś nie ma ochoty brać udziału w zawodach, ale chciałbym spróbować zagrać w disc golfa partyjkę, to w okolicach pensjonatu Hanka rozstawione zostanie specjalne pole treningowo-rekreacyjne. To właśnie tam każdy będzie mógł spróbować swoich sił w disc golfa, a także poznać tajniki tej niezwykle interesującej dyscypliny sportu, dzięki rozmowom z profesjonalnym zawodnikami.

W odniesieniu do przebiegu zawodów warto podkreślić także, że część pola ustawiona będzie nieopodal drogi, dzięki czemu wszyscy będący w tym czasie w Zieleńcu turyści, będą mogli bez przeszkód śledzić to, co dzieje się na turnieju.

Gorąco zachęcamy do zaplanowania pobytu w Zieleńcu w tym (i nie tylko tym) czasie. Pogodę mamy ostatnio wyśmienitą, podobnie będzie zapewne na początku czerwca. O właściwą atmosferę zadbają zielnieccy gospodarze hoteli i pensjonatów oraz unikalny klimat tych ziem. Biorąc te wszystkie czynniki pod uwagę można założyć, że ten weekend nie może się po prostu nie udać 🙂

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: