facebook

Otwarcie obiektów noclegowych

Dodano: 30.04.2020

Wielu z nas długo czekało na ten moment. Po wielu tygodniach spędzonych w domu w związku z epidemią COVID-19 powoli nasze życie zaczyna wracać do normy, co nie oznacza, że ten trudny okres już się zakończył. Zgodnie z decyzją  obiekty noclegowe mogą ponownie przyjmować turystów już od 4 maja, co w praktyce oznacza, że ponownie w naszych zielenieckich obiektach noclegowych będziemy mogli gościć turystów.

Baza noclegowa

Nasza bogata oraz zróżnicowana oferta noclegowa hoteli i pensjonatów, zaspokoi wszystkie oczekiwania. Zróżnicowany standard, szeroki wachlarz cenowy, liczne udogodnienia dla gości oraz wyjątkowa kuchnia sprawią, że pobyt w Zieleńcu będzie kwintesencją przyjemności, relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu. Co ważne zgodnie z ostatnimi decyzjami w obliczu COVID-19 nasza baza noclegowa ponownie będzie dostępna od 4 maja.

Zielenieckie hotele oraz pensjonaty zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Rozwoju odnośnie działania obiektów noclegowych w trakcie epidemii (dokładne zalecenia) wprowadziły szereg procedur bezpieczeństwa tak by Państwa pobyt w naszych obiektach był bezpieczny i przyjemny. W tym miejscu warto zaznaczyć że położenie Zieleńca z dala od zgiełku miast i ludzi pośród lasów i gór stwarza niepowtarzalną okazję do bezpiecznego wypoczynku w czasie epidemii. Pełna lista obiektów noclegowych znajduje się pod tym linkiem.

Wycieczka do lasu

Wiosna coraz śmielej zagląda w góry. Górskie łąki i lasy budzą się do życia, eksplodując wieloma odcieniami zieleni, której wszyscy tak bardzo jesteśmy spragnieni po wielu tygodniach ograniczeń, jakie obowiązywały. Obecnie lasy oraz szlaki turystyczne od 20 kwietnia zostały ponownie otwarte, a co ważne nie ma tam obowiązku używania maseczki lub zakrywania ust i nosa w inny sposób. Jedyny wyjątek dotyczy obiektów leśnej infrastruktury turystycznej, takich jak wiaty, miejsca biwakowe, leśne siłownie, place zabaw, wieże lub tarasy widokowe itp. – z nich nadal nie wolno korzystać. Wyłączone z użytkowania obiekty będą odpowiednio oznaczone przez leśników taśmą lub w inny sposób, ale niezależnie od tego stosujmy się do generalnego zakazu korzystania z takich miejsc i urządzeń. Otwarte i dostępne będę natomiast leśne parkingi i miejsca postojowe. Część szlaków w okolicy Zieleńca została oznaczona w specjalnej zakładce na naszej stronie pod tym linkiem

Coś dla aktywnych

A jeśli nie wycieczka piesza do lasu to może odrobina aktywności na rowerze? Dlaczego by nie! Pobliska okolica Zieleńca stwarza ku temu doskonałe możliwości i niekoniecznie są to trudne trasy dla zawodowców. Pasmo gór Orlickich i Bystrzyckich możemy spokojnie zwiedzać na rowerze. Zróżnicowane ukształtowanie terenu daje możliwość zarówno bardziej stromych zjazdów i podjazdów, jak i spokojnych przejażdżek na przykład Sudecką Autostradą (która jednak i tak w wielu miejscach jest wymagająca).

Odetchnij świeżym powietrzem

W Zieleńcu panuje unikalny mikroklimat porównywalny do alpejskiego. Dzięki unikalnemu układowi mas ciśnieniowych powietrza, ludzki organizm dostaje potężną dawkę energii, dzięki której produkuje dwukrotnie więcej czerwonych krwinek. Co to oznacza w praktyce? Mówiąc najprościej – więcej tlenu. A więcej tlenu to lepsza regeneracja i bardziej efektywny wypoczynek. Dodatkowo nie trzeba wcale spędzać tu długich tygodni – nawet kilkudniowy wypoczynek, da zadziwiające efekty!

Mamy tu również świeże i czyste powietrze. Zieleniec leży w tak wyjątkowym miejscu (pośród gór i na linii wiejącego tu bardzo często wiatru – fenu), że żadne miejskie zanieczyszczenia nam tu nie grożą. Poza tym jakość powietrza możecie cały czas sprawdzać na naszej stronie internetowej (pod tym linkiem)

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: