facebook

Otwarcie bazy noclegowej

Dodano: 05.05.2021

Noclegi

Ostatni czas to znaczny spadek liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Według zaprezentowanego na konferencji 28 kwietnia harmonogramu odmrażania gospodarki, otwarcie bazy noclegowej nastąpi już 8 maja. Po niemal dwóch miesiącach zamknięcia obiektów noclegowych w Zieleńcu, gestorzy ponownie przygotowują swoje obiekty na przyjęcie gości.

Co prawda nie jest to jeszcze pełne otwarcie obiektów, ale podobnie jak to miało miejsce w lutym, obiekty noclegowe będą mogły mieć zajętość na poziomie 50% obłożenia obiektu. Wciąż pozostaną zamknięte restauracje, które będą mogły świadczyć swoje usługi w formule na wynos. Na chwilę obecną niedostępne będą również strefy Wellness & SPA.

Gastronomia

Jeżeli sytuacja epidemiologiczna nie będzie ulegać pogorszeniu to tydzień później (od 15 maja) możliwe będzie również korzystanie z zewnętrznych ogródków gastronomicznych zlokalizowanych przy restauracjach i barach. Naturalnie działalność ta będzie prowadzona w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik.

Kolejną dobrą informacją jest to, że również od 15 maja będzie możliwość organizacji imprez okolicznościowych na zewnątrz takich jak wesela, komunie przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego oraz limitu osób – maksymalnie 25. Tego samego dnia planowane jest zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Kolejny etap

Według wstępnych zapowiedzi i zaprezentowanego harmonogramu kolejny znaczący etap w luzowania obostrzeń będzie miał miejsce od 29 maja. W tym czasie nastąpi otwarcie gastronomii wewnątrz lokali z zachowaniem maksymalnego obłożenia 50% oraz imprezy okolicznościowe będą mogły się odbywać wewnątrz w zwiększonym limicie osób – maksymalnie 50.

Czas na wypoczynek

Wiosna coraz śmielej zagląda w góry. Górskie łąki i lasy budzą się do życia, eksplodując wieloma odcieniami zieleni więc perspektywa wyjazdu do Zieleńca wydaje się ciekawą propozycją. Jeśli dodamy do tego unikalny mikroklimat porównywalny do alpejskiego, świeże i czyste powietrze, górskie ścieżki oraz mnogość pobliskich atrakcji to okazuje się, że Zieleniec jest idealnym miejscem do wypoczynku.

Dlatego już dziś zapraszamy do skorzystania z naszej bazy noclegowej, gastronomicznej, kolei linowych jak i innych pobliskich atrakcji.

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: