facebook

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2022

Dodano: 19.02.2022

Uwaga, pilny komunikat: przedłużamy Igrzyska! Co prawda nie w Pekinie tylko w Zieleńcu ale to nawet lepiej, bo dzięki temu jest ona zdecydowanie bardziej dostępna. W najbliższy poniedziałek rozpoczyna się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w snowboardzie, której gospodarzem jest w tym roku. województwo dolnośląskie.

Do piątku, 25 lutego, młodzi sportowcy rywalizować będą do w 5 konkurencjach: Big Air, Slope Style, Snowboard Cross, Slalom gigant równoległy i slalom równoległy. Nie zabraknie emocji, zaciętej rywalizacji, ale przede wszystkim doskonałej zabawy. Wszystko odbywać się będzie w cudownej, zimowej scenerii, która cały czas panuje pod Orlicą na stoku W6 Winterpol.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest rozgrywaną corocznie imprezą sportową adresowaną do najlepiej zapowiadających się zawodników z całej Polski. W programie tegorocznych zawodów znajduje w sumie 14 dyscyplin: biathlon, curling, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie (tor długi i short track), narciarstwo (alpejskie, klasyczne – biegi, skoki i kombinacja norweska), sporty saneczkowe, snowboard. Na Dolnym Śląsku sportowcy będą rywalizować w Jakuszycach, Karpaczu, Zieleńcu, Dusznikach-Zdroju, Świdnicy, Jeleniej Górze, Stroniu Śląskim, Świdnicy i Wałbrzychu. Poza województwem dolnośląskim rozgrywane będą zawody łyżwiarzy szybkich na nowym torze w Tomaszowie Mazowieckim. Skoki narciarskie i kombinację norweską ugości Zakopane, a hokeiści spotkają się Tychach i Bytomiu.

W sumie na starcie we wszystkich konkurencjach w trakcie całej Olimpiady stanie aż 240 zawodników (po 48 każdego dnia) zawodników i zawodniczek, w tym oczywiście przedstawiciele Dolnego Śląska. Zawody przeprowadzone zostaną zgodnie z regulaminami poszczególnych związków sportowych i zatwierdzonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbywa się regularnie od 1995 roku jako krajowe zawody sportowe dla dzieci i młodzieży. Wcześniej była ona organizowana przez miasta, jednak od 2000 roku gospodarzami zawodów są samorządy wojewódzkie. Województwo Dolnośląskie, w 27-letniej historii tego wydarzenia, zimową olimpiadę organizuje już po raz szósty.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: