facebook

Obchody odpustu Św. Anny w Zieleńcu

Dodano: 08.07.2020

Zapraszamy na jedno z ważniejszych wydarzeń odbywających się w Zieleńcu w okresie letnim – odpust Św. Anny w Zieleńcu, który w tym roku przypada w dniach 25-26 lipca .

 Nie bez znaczenia jest, że Święta Anna  jest uznawana za patronkę małżeństw i szczęśliwej rodziny, wszak od wielu lat bardzo dużą wagę przywiązujemy do tego, aby Zieleniec był miejscem chętnie odwiedzanym przez całe rodziny bez względu na porę roku. Niezależnie, czy jesteśmy pasjonatami sportów zimowych, czy turystyki rowerowej lub górskich wędrówek. Jedno jest pewne – w Zieleńcu każdy znajdzie coś dla siebie.

W tym roku obchody Św. Anny planowane są w Zieleńcu w dniach 25-26 lipca (sobota-niedziela). Odpust rozpoczniemy w sobotę 25 lipca o godzinie 18:30 procesją Świętej Anny prowadzącą z Kościoła w kierunku Kolei linowej Gryglówka G1, która tego dnia w godzinach od 18:00 do 20:00 bezpłatnie wywiezie uczestników procesji na górną część stoku. O godzinie 20:00 na górnym peronie kolei linowej Winterpol W3 odbędzie się uroczysta Masza Święta z udziałem kapeli góralskiej Janicki  i innych wokalistów .

Na zakończenie Mszy Św. około 21:00 tradycyjnie już odbędzie się poświęcenie ognia, zapalenie lampionów i rodzinnych Watr zielenieckich. Po mszy wspólnej zejście w dół przy góralskiej muzyce drogą palących się Watr, przy których zapraszamy na mały poczęstunek, dalej podążamy do Baru Okrąglak przy dolnej stacji kolei linowej Winterpol W3 gdzie rozpocznie się wspólne biesiadowanie. Istnieje również możliwość powrotu wyciągiem Gryglówka do godziny 22:00.

Natomiast w niedzielę o godzinie 12:00 w zielenieckim Kościółku Św. Anny odbędzie się uroczysta Suma Odpustowa z udziałem góralskiej orkiestry Janicki.

Wracając jeszcze wspomnieniami do wyjątkowego, zeszłorocznego odpustu, który to był połączony z obchodami 300 lecia Zieleńca zapraszamy do lektury podsumowania oraz obejrzenia nagrania podsumowującego te uroczystości – dostępne pod linkiem.

Jeśli nie macie jeszcze planów na dni poprzedzające odpustowy weekend lub te następujące po nim, a dysponujecie jeszcze wolnym od pracy dniami, serdecznie zapraszamy Was do Zieleńca.

Znajdujące się tu hotele i pensjonaty dysponują jeszcze wolnymi miejscami noclegowymi. W sprawie rezerwacji i wolnych miejsc zachęcamy do kontaktu już bezpośrednio z wybranym obiektem. Lista wszystkich obiektów dostępna jest oczywiście na naszej stronie internetowej pod tym linkiem.

Do zobaczenia w Zieleńcu!

DCIM100MEDIADJI_0019.JPG
final-obchodow-300-lat-zielenca-05
ogien-sw-anny-zieleniec-5
final-obchodow-300-lat-zielenca-04
final-obchodow-300-lat-zielenca-03
Finał obchodów 300 lat Zieleńca – Zieleniec Sport Arena
DCIM100MEDIADJI_0030.JPG
final-obchodow-300-lat-zielenca
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: