facebook

Koleje linowe kręcą dla turystów pieszych!

Dodano: 08.01.2021

Choć zima w tym roku jest inna niż zawsze i bez możliwości korzystania ze stoków, zapraszamy Was gorąco do Zieleńca na turystyczne spacery i wycieczki po górach. I aby w miarę możliwości nieco ten czas urozmaicić oraz ułatwić dostanie się wyżej, codziennie czynna w Zieleńcu będzie kolej Gryglówka, kolej Nartorama oraz w weekendy  pomarańczowa kolej Winterpol. 

Musimy uzbroić się w cierpliwość. Choć zima nieźle się rozpędziła, a w prognozach widać mróz i opady śniegu, nie możemy korzystać z jej wszystkich uroków. Na całe szczęście Zieleniec i jego okoliczne góry to dziesiątki kilometrów pięknych szlaków dla przedstawicieli każdego pokolenia, również zimą. Nieco krótsze to trasy grzbietem Gór Orlickich (przy czym zwracać uwagę należy na nieprzekraczanie czeskiej granicy), natomiast dłuższe trasy, a po opadach śniegu często nieprzetarte, to szlaki Gór Bystrzyckich.

Dla ruchu turystycznego czynne będą:

  • kolej Gryglówka – w soboty i niedziele od 9:00 do 16:00
  • kolej Nartorama – codziennie  w godzinach od 9:00 do 16:00
  • kolej Winterpol – w soboty od 9:00 do 17:00, niedziele  9:00 do 16:00

Oczywiście liczymy na to, że rozkład jazdy ulegnie diametralnej zmianie 1 lutego (i mocno w to wierzymy). Jednak na jakiekolwiek informacje i ustalenia musimy jeszcze trochę poczekać. Na razie gorąco polecamy zimowe spacery i wycieczki w naszej okolicy, jednocześnie apelując o stosowanie się do wszelkich obostrzeń i aktualnie obowiązujących zasad, ponieważ w dużej mierze to od nas samych zależy, jak szybko uporamy się z covidowym problemem.

Cennik dla przejazdów turystycznych (do 17.01):

  • w dwie strony – 25 PLN normalny i 20 PLN ulgowy
  • w górę lub dół – 20 PLN normalny i 15 PLN ulgowy

Bilety ulgowe przysługują dzieciom do lat 10 i seniorom powyżej 65 lat. Dla grup powyżej 20 osób ceny ustalane indywidualnie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Przy tej okazji zapraszamy również do odwiedzenia naszej bazy gastronomicznej która obecnie serwuje posiłki i napoje na wynos. Więcej o dostępności gastronomii znajdziecie TUTAJ.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: