facebook

Mistrzostwa Polski Instruktorów SITS

Dodano: 06.03.2018

Zieleniec coraz częściej jest areną organizacji zawodów mistrzowskich. Tym razem gorąco zapraszamy na Mistrzostwa Polski Instruktorów Snowboardu, które odbędą się już 10 i 11 marca. Dodajmy, że będzie to XVII edycja tego wydarzenia. 

Warunki narciarskie i snowboardowe wyjątkowo w tym sezonie dopisują. Nic więc dziwnego, że organizatorzy tych zawodów po raz kolejny zdecydowali się na wybór naszej stacji, jako miejsca zmagań. W odniesieniu do Mistrzostw warto dodać, że w dwudniowych zawodach startuje już nawet 180 zawodników, natomiast pula przeznaczona na nagrody sięga nawet 20 tys. złotych. Ten rok przynieść ma kolejny rekord, jeśli chodzi o liczbę startujących instruktorów – ma być ich przeszło 200.

Gościem specjalnym zawodów, który otworzy także całą imprezę, będzie Mateusz Ligocki – najlepszy i najbardziej utytułowany polski snowboardowiec. Urodzony w Cieszynie olimpijczyk jest pierwszym polskim zawodnikiem, który stanął na podium snowboardowego Pucharu Świata, reprezentował także Polskę na zakończonych niedawno w Korei Zimowych Igrzyskach Olimpijskich (oraz na wcześniejszych w Vancouver i Turynie).

Trasa slalomu giganta rozłożona zostanie na stoku Winterpol nr 6. Dodajmy, że na slalomie zawody się nie kończą – kolejnymi etapami zmagań będzie oczywiście jazda techniczna i freestyle. W odniesieniu do tej ostatniej pozycji informacja jest tym bardziej atrakcyjna, że w ramach powstającej w Zieleńcu infrastruktury, będzie można naprawdę nieźle na jednej desce poskakać!

W trakcie trwania zawodów wszyscy, którzy zdecydują się wziąć w nich udział, ale i będą też wśród kibiców i obserwatorów, otrzymają możliwość skorzystania z prezentacji i testów kamer oraz desek. Pod koniec pierwszego dnia (10 marca), spotykamy się oczywiście już tradycyjnie na mistrzowskim After Party, które nakręcane będzie przez znaną Wam pewnie markę Red Bull. Spotykamy się w klubie „5”!

Zeszłoroczne zawody przebiegały w znakomitej atmosferze:

 

Wszystkim instruktorom, którzy będą chcieli wziąć udział w zawodach przypominamy, że od sezonu 2009/2010 MPI rozgrywane są właśnie jako trójbój. Szczegóły oraz regulamin dostępne są online w specjalnym informatorze na stronie SITS.

Oczywiście do udziału w zawodach należy się zapisać. Wszystkie osoby startujące, unifikujące uprawnienia, a także absolwentów kursów instruktorskich zachęcamy do uczynienia tego za pośrednictwem znajdującego się pod tym linkiem formularza. Odnośnie do zapisów chcieliśmy podkreślić dwie ważne informacje:

  • odbywają się one wyłącznie drogą elektroniczną,
  • zostaną zamknięte na 3 dni przed zawodami (czyli 8 marca)

Każdemu zawodnikowi zgłaszającemu się po tym terminie zostanie przydzielony kolejny numer startowy (bez losowania) wg kolejności zgłoszenia. Odbiór numerów startowych będzie miął miejsce w godzinach porannych w dniu rozpoczęcia zawodów w biurze zawodów. Wszelkie pytania dotyczące zawodów i spraw organizacyjnych prosimy kierować na adres: info@sits.org.pl

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: