facebook

Mistrzostwa Dolnego Śląska w snowboardzie

Dodano: 14.03.2018

Mateusz Ligocki gościem specjalnym Zieleniec Sport Arena

Czas na kolejną imprezę rangi mistrzowskiej, która odbędzie się w Zieleńcu. W najbliższą sobotę o tytuł najlepszego snowboardzisty naszego województwa tym razem powalczą snowboardziści. Dodajmy, że są to zawody otwarte, co oznacza, że do udziału w nich zapraszamy wszystkich pasjonatów jednej deski od rocznika 1994 wzwyż.   

Wszystkich zaniepokojonych nieco bardziej wymagającymi warunkami pragniemy uspokoić. Na horyzoncie widać bardzo mocne ochłodzenie, któremu towarzyszyć będą opady śniegu. Można zaryzykować nawet stwierdzenie, że zbliża się do nas kolejna odsłona zimy, co oczywiście błyskawicznie sprawi, że warunki w Zieleńcu będą takie, jak w szczycie zimowego sezonu.

Sobotnie wydarzenie, oprócz silnego pierwiastka sportowego – wszak są to przecież Mistrzostwa Dolnego Śląska –  ma jeszcze jeden, niezwykle ważny kontekst. Celem całego przedsięwzięcia jest przede wszystkim popularyzacja sportu, ze szczególnym uwzględnieniem właśnie snowboardu, wśród dzieci i młodzieży. Tym bardziej się więc cieszymy, że taka impreza odbędzie się w naszej stacji – nie jest tajemnicą, że od wielu sezonów gorąco zapraszamy do Zieleńca całe rodziny z przedstawicielami młodszych pokoleń.

Dla wszystkich, którzy zdecydują na udział w zawodach mamy kapitalną niespodziankę – gościem mistrzostw będzie najlepszy polski snowboardzista – Mateusz Ligocki, z którym będziecie mogli się zmierzyć. Mateusz niedawno wrócił z Igrzysk Olimpijskich, więc szansa, że jest bez formy jest niestety niewielka…

Mateusz Ligocki gościem specjalnym Mistrzostw Dolnego Śląska

 

Mistrzostwa rozegrane zostaną w kilku kategoriach wiekowych, które są oczywiście zgodne z wytycznymi Polskiego Związku Narciarskiego na sezon 2017/2018:

  • Młodzieżowiec 1994-1997,
  • Junior A 1998-2001
  • Junior B 2002-2004
  • Młodzik 2005-2009
  • Dzieci 2010 i młodsi

Biuro zawodów rusza o 8:30, o 10:00 zaplanowano zapoznanie się zawodników z trasą slalomu giganta który będzie zlokalizowany na stoku W6 Winterpol, start pierwszego zawodnika odbędzie się o 10:35.

Oczywiście do udziału w zawodach należy się zapisać, co zrobić można na dwa sposoby:

  • do dnia 15.03.2018 do godz. 18.00 pod adresem e-mail: piotr.kunysz@awf.wroc.pl. Zgłoszenie jest ważne w momencie otrzymania potwierdzenia zgłoszenia. W treści maila prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz daty urodzenia.
  • w dniu zawodów w biurze zawodów  – budynek „Stodoła” za pensjonatem Absolwent, Zieleniec.

Szczegółowy regulamin zawodów dostępny jest do pobrania pod tym linkiem, wszystkich chętnych, którzy planują wystartować w Mistrzostwach, gorąco zachęcamy do jego lektury.

Na koniec informacja najważniejsza – prognozy pogody na weekend. Cóż, te akurat przedstawiają się wyśmienicie! Temperatura znacznie poniżej zera, opady śniegu w piątek, w sobotę już zdecydowanie więcej słońca. Wszystko wskazuje na to, że zima wraca w wielkim stylu i jeszcze przez wiele dni nie zamierz nas opuścić.

Zapraszamy więc wszystkich do Zieleńca. Tym bardziej, że obowiązuje u nas oferta niskiego sezonu, akcja Free Ski – nocujesz i jeździsz za darmo. Dostępne są też cały czas miejsca w zielenieckich hotelach i pensjonatach, z których większość leży przy samych stokach narciarskich. Po nartacha i snowboardzie wyśmienite jedzenie zaserwują Wam tu przedstawiciele naszej bazy gastronomicznej.

Mistrzostwa Dolnego Śląska w snowboardzie

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: