facebook

Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB

Dodano: 11.07.2019

Ostatni tydzień lipca bez dwóch zdań należeć będzie do pasjonatów kolarstwa. W niedzielę, 28 lipca rozegrane zostaną w Zieleńcu zawody rangi mistrzowskiej – Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB, które wielu z Was kojarzyć może jednak z inną nazwą – Memoriałem im. Artura Filipiaka. 

Zawodnicy spotkają się na zielenieckich trasach już po raz dwunasty, a całe wydarzenie, obok rozgrywanego dzień wcześniej Klasyka Kłodzkiego, wpisane zostało już na stałe do kalendarza sportowych wydarzeń organizowanych w Zieleńcu w sezonie letnim.

Na taki stan rzeczy składają się dwie podstawowe kwestie – niemal idealne do uprawiania kolarstwa górskiego tereny oraz organizacyjne doświadczenie, jakie posiada tutejsza ekipa. Z każdym kolejnym sezonem (letnim i zimowym), przybywa w Zieleńcu sportowych imprez, które przeważnie otwarte są dla wszystkich chętnych (może z wyłączeniem imprez rangi mistrzowskiej organizowanych zimą, jak np. Mistrzostwa Polski w ski crossie).

Sportowy i symboliczny wymiar zawodów

Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB oprócz wymiaru sportowego, mają jeszcze silny i niezwykle ważny wymiar symboliczny związany z dwoma bardzo ważnymi dla kolarstwa postaciami. Pierwszą jest oczywiście postać tragicznie zmarłego Artura Filipiaka – patrona zawodów, wielkiego pasjonata dwóch kółek, który na rowerze zjeździł cały Dolny Śląsk wzdłuż i wszerz. Drugą postacią jest honorowy patron zawodów, wybitny polski kolarz – Ryszard Szurkowski, który po fatalnym wypadku podczas treningu weteranów w Kolonii cały czas potrzebuje pomocy na niezwykle kosztowną rehabilitację.

Niedzielne zawody rozgrywane będą w dziewięciu męskich i siedmiu żeńskich kategoriach wiekowych, a dla zawodników dostępne będą dwie trasy:

MINI – doskonała dla tych, którzy po raz pierwszy wystartują w mistrzostwach oraz dla młodszych zawodników (28 km z niewielkimi trudnościami technicznymi i 600 m przewyższenia) oraz MEGA – bardziej niż w poprzednich latach wymagająca technicznie i kondycyjnie z wieloma stromymi podjazdami i aż 1350 metrami przewyższenia.

Najważniejsze informacje dotyczące zawodów: 

regulamin dostępny do przeczytania przed zawodami dostępny jest pod tym linkiem zapisów dokonywać można na stronie organizatora w tym miejscutrasy – szczegółowe profile tras dostępne są pod poniższymi linkami:

300 lat Zieleńca!

Dodajmy, że tegoroczna edycja Memoriału im. Artura Filipiaka „Fisha” wpisuje się w program obchodów 300-lecia Zieleńca – cyklu wydarzeń, które rozpoczną się 19 lipca i potrwają właśnie do niedzieli (28 lipca).

Liczne koncerty, prelekcje, ale też konferencja naukowa i spotkania z ciekawymi i ważnymi dla Zieleńca postaciami wypełnią przeszło tydzień obchodów, do udziału w których wszystkich serdecznie zapraszamy. Zawody kolarskie mogą więc być  zwieńczeniem dłuższego pobytu w naszych stronach – tym bardziej, że dzień wcześniej (w sobotę) rozgrywana będzie XVI edycja Kłodzkiego Klasyku.

Mistrzostwa-Dolnego-slaska-filipiak-zieleniec-MTB-011
Mistrzostwa-Dolnego-slaska-filipiak-zieleniec-MTB-012
Mistrzostwa-Dolnego-slaska-filipiak-zieleniec-MTB-013
Mistrzostwa-Dolnego-slaska-filipiak-zieleniec-MTB-014
Mistrzostwa-Dolnego-slaska-filipiak-zieleniec-MTB-015
Mistrzostwa-Dolnego-slaska-filipiak-zieleniec-MTB-016
Mistrzostwa-Dolnego-slaska-filipiak-zieleniec-MTB-017
Mistrzostwa-Dolnego-slaska-filipiak-zieleniec-MTB-018

Zdjęcia: Elżbieta Cirocka

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: