facebook

XXXII Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza

Dodano: 27.02.2018

W najbliższa niedzielę, 4 marca odbędzie się w Zieleńcu kolejna impreza, która jest już dla naszej stacji tradycją. Będą to zawody w ramach Memoriału im. Bronisława Haczkiewicza – wybitnej i niezwykle ważnej dla historii narciarstwa na Dolnym Śląsku postaci. 

Bronisław Haczkiewicz to legendarna postać dla rozwoju sportu i narciarstwa na Dolnym Śląsku. Był twórcą zakładu narciarstwa na wrocławskiej AWF oraz inspiratorem powstania pracowni fizjologii wysiłku, która swego czasu funkcjonowała właśnie w Zieleńcu. Wybitny szkoleniowiec, mentor, który wychował całe pokolenia znakomitych trenerów i narciarzy.

Memoriał wpisany został już na stałe do ważnych wydarzeń, które w każdym sezonie organizowane są w Zieleńcu. Przedsięwzięcie o tyle istotne, że jego głównym celem jest propagowanie narciarstwa, ruchu na świeżym powietrzu oraz doskonalenie jazdy w stylu alpejskim. Ten ostatni aspekt ma zresztą wymiar dodatkowy – celami uzupełniającymi memoriału są:

 • przeprowadzenie sprawdzianu kwalifikującego do kursu na stopień Pomocnika Instruktora,
 • przeprowadzenie eliminacji do Ogólnopolskich Zawodów Instruktorów dla Demonstratorów i Pomocników Instruktora (stażystów),
 • podnoszenie kwalifikacji narciarskich kadry instruktorskiej.

Niedzielne zawody odbywać się będą w następujących konkurencjach: łuki płużne, skręt równoległy NW, śmig, skręt równoległy długi i będą oceniane będą zgodnie z Programem Nauczania Narciarstwa SITN PZN 2018.

Konkurencje zostaną rozegrane w 3 kategoriach wiekowych:

 • dzieci: 7 -12 lat,
 • młodzież: 13-16 lat,
 • grupach dla osób powyżej 17 roku życia: grupa kobiet i grupa mężczyzn.

Bardzo ważne jest oczywiście zgłoszenie się do udziału w zawodach, co zrobić można do 2 marca do godz. 18.00. pod adresem e-mail urszula.szczepanik@awf.wroc.pl (zgłoszenie jest ważne w momencie otrzymania potwierdzenia zgłoszenia, w treści maila koniecznie podać trzeba imię, nazwisko oraz datę urodzenia). Ale do udziału w Memoriale zapisać się będzie można także w dniu zmagań w biurze zawodów, które będzie się mieściło w budynku „Stodoła” za pensjonatem Absolwent.

Wszystkie szczegóły dotyczące regulaminu dostępne są na stronie wrocławskiej AWF, natomiast program zawodów przedstawia się następująco:

 • 8.00 – 9.00 Biuro zawodów – budynek „Stodoła” – za pensjonatem Absolwent, Zieleniec
 • 9:00 – uruchomienie wyciągu dla zawodników
 • 9.30 -10.00 Zapoznanie z trasą (zawodnicy w nr startowych)
 • 10.00 – Otwarcie zawodów
 • 10.10 – 12.00 Slalom gigant w narciarstwie alpejskim  (2 przejazdy)
 • 13.00 – 14.30 Konkurencje techniczne

Około godziny po zakończeniu konkurencji technicznych nastąpi ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Zakończenie imprezy odbędzie się przed pomnikiem Bronisława Haczkiewicza przy Pensjonacie „Stokłos”.

Zapraszamy serdecznie do zapisywania się do udziału w zawodach i do spędzenia najlepiej całego weekendu w Zieleńcu. Aura zapowiada się wyśmienicie, natomiast w samej stacji od dłuższego czasu panują doskonałe warunki narciarskie. 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: