facebook

Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza

Dodano: 26.02.2020

Historia Zieleńca od wielu dekad związana jest z rozwojem sportów zimowych. Jednak Zielenic dziś nie byłby z pewnością tym, czym jest, gdyby nie wiele wyjątkowych postaci, które odcisnęły na nim swoje piętno. Jedną z takich osób był niewątpliwie Bronisław Haczkiewicz, którego każdego roku w naszych stronach wspominamy. 

Bronisław Haczkiewicz to człowiek gór i przede wszystkim sportów zimowych, postać dla Zieleńca i Dolnego Śląska absolutnie bezcenna. Urodził się 20 października 1924 roku w Stanisławowie. W 1952 r. objął stanowisko młodszego asystenta w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie w 1975 r. został kierownikiem Zakładu Sportów Zimowych. Nie jest tajemnicą, że to właśnie od tego momentu stał się częstym, żeby nie powiedzieć stałym bywalcem Zieleńca, doceniając nie tylko tutejsze walory narciarskie, ale też unikalnego klimatu służącego studentom i sportowcom. Zainspirowany wszystkimi atutami i cechami Zieleńca i jego okolic postanowił stworzyć tu pracownię fizjologii wysiłku.

Bronisław Haczkiewicz był wybitnym mentorem, pedagogiem. Dziś powiedziałoby się o nim również, że był doskonałym coachem. Potrafił zarażać energią, wyzwalał pozytywne emocje. Miał obsesję (w dobrym tego słowa znaczeniu) ruchu na świeżym powietrzu i sportowej aktywności. Mało tego – to właśnie Bronisław Haczkiewicz wpadł na pomysł wykorzystywania w narciarstwie krótkich nart, które stały się później inspiracją dla carvingów. Jego nazwisko znane było i jest nie tylko w Polsce, ale i całej „narciarskiej” Europie.

W tym roku po raz kolejny zostanie na Zielenieckich stokach rozegrany Memoriał im. Bronisława Haczkiewicza, którego będziemy mieli XXXIV edycję. Zawody odbędą się 1 marca (niedziela) pod auspicjami Katedry Rekreacji AWF Wrocław.

Zawodnicy wystartują w dwóch konkurencjach: slalomie gigancie oraz jeździe technicznej. Szczegóły dotyczące tej drugiej konkurencji znajdą Państwo na stronie AWF Wrocław pod tym linkiem. Tam też znajduje się pełny regulamin zawodów, do którego lektury zachęcamy wszystkich, którzy planują start. Trasa poprowadzona zostanie na stoku W6 Winterpol. 

ZAPISY

Jest to możliwe na dwa sposoby:

1. do 28 lutego 2020 (do godz. 18.00) zgłoszenia przyjmowane są przez formularze Google:

2. w dniu zawodów w biurze – w budynku „Stodoła” za pensjonatem Absolwent.

KATEGORIE WIEKOWE

Zawody rozgrywane są w następujących kategoriach (obowiązuje rok kalendarzowy):

  • dzieci: 7-12 lat,
  • młodzież: 13-16 lat,
  • dla osób mających 17 i więcej lat w kategorii kobiet i mężczyzn.

Udział w zawodach może wziąć każdy – warunkiem jest zgłoszenie się oraz wniesienie opłaty wpisowej (60 złotych), co będzie możliwe 1 marca w biurze zawodów w godz. 8.00-9.30 – budynek „Stodoła” za pensjonatem Absolwent.

Po zakończonych zawodach odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Bronisława Haczkiewicza  który to znajduje się przy stoku dydaktycznym szkoły narciarsko snowboardowej T&T Zieleniec.  Przypomnijmy, ze odsłonięcie pomnika miało miejsce 5 marca 2016r.

 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: