facebook

Zieleniec zaprasza na majówkę!

Dodano: 29.04.2018

Kalendarz wyjątkowo nam w tym roku sprzyja. Wystarczy wziąć 3 dni wolnego, aby móc cieszyć się aż 9-dniową majówką. Czy stoi coś na przeszkodzie, żeby spędzić ten czas w naszych skromnych progach? Zieleniec serdecznie zaprasza! 

Czasy, w których do Zieleńca warto było przyjeżdżać wyłącznie w okresie zimowym, już dawno minęły. Oczywiście wciąż jesteśmy zimową stolicą Kotliny Kłodzkiej, jednak kolejne sezony letnie pokazują, że Zieleniec jest coraz bardziej popularnym ośrodkiem wypoczynku wiosną, latem i wczesną jesienią. Każda z tych pór roku ma swój urok, swoja paletę kolorów, wszystkie łączy niezmiennie unikalny klimat i wyjątkowa atmosfera panująca w Zieleńcu przez cały rok. 

Rozkład jazdy kolei 

Majówkę rozpoczynamy oczywiście oficjalnie już w sobotę, 28 kwietnia. Od tego dnia czynne będą u nas koleje  linowe, którymi będziecie mogli wjechać na grań Gór Orlickich. Otwierają się tam piękne widoki na polską i czeską stronę tej części Sudetów oraz perspektywa wielu wycieczek dla turystów w każdym wieku. Koniecznie zaglądnąć trzeba wtedy do położonego po czeskiej stronie schroniska Masarykova Chata, od którego zacząć albo na którym zakończyć można górską eskapadę. 

Rozkład jazdy kolei krzesełkowych przedstawia się następująco: 

28.04 – 06.05.2018

Nartorama SkyWay Expres (N2)

codziennie od 10:00 do 18:00 

Kolej Gryglowka (G1)

codziennie od 10:00 do 18:00

Cennik: 

W dwie strony – 18 PLN normalny i 12 PLN ulgowy

W górę lub dół – 14 PLN nomalny i 10 PLN ulgowy

 

Grupy minimum 20 osób ceny ustalane indywidualnie po kontakcie telefonicznym (Nartorama 665 254 504 i Gryglówka 691 957 749). Ważna informacja – zastrzegamy prawo do zmian w harmonogramie jazdy w zależności od warunków atmosferycznych.

Konno górskimi duktami 

Będąc w tym pięknym czasie w Zieleńcu, kiedy bogata i niezwykle zróżnicowana przyroda eksploduje zielenią, nie sposób nie wybrać się na przejażdżkę konną po przepięknej okolicy i trasami zarówno Gór Orlickich, jak i dzikich jeszcze w wielu miejscach Gór Bystrzyckich. 

Oczywiście wycieczki i rajdy konne to nie jedyna opcja dostępna w Ranchu Gryglówka. W trakcie kilkudniowego pobytu warto także zapisać się do szkoły jeździeckiej na kurs jazdy konnej albo po prostu zabrać na Rancho najmłodsze pociechy – jest to idealne miejsce do tego, aby dzieci bliżej poznały się z tymi wyjątkowymi zwierzętami. Wszystko oczywiście na świeżym powietrzu! Po wszystkie szczegóły dotyczące oferty i cen zapraszamy oczywiście na stronę Rancha lub na dedykowaną Ranchu zakładkę na naszej stronie. 

Dusznickim Expressem 

Przyjeżdżając do Zieleńca, czy odwiedzając położone nieco niżej centrum Duszniki Zdroju, warto wybrać inny niż samochód środek lokomocji. W sezonie letnim, a dokładnie od 14 kwietnia, do Zieleńca kursuje z centrum miasta specjalna kolejka – Dusznicki Express, która dowiezie wszystkich chętnych do Zieleńca, odwiedzając po drodze torfowisko. Jest ono zresztą jedną z największych atrakcji całej okolicy – unikalny w skali województwa ścisły rezerwat przyrody, będący miejscem, w którym rosną niezwykłe i bardzo rzadkie gatunki roślin. Całe Torfowisko potrafi zachwycić kolorami o każdej porze roku, szczególnie barwna jest tu wiosna i oczywiście jesień. 

Szczegóły rozkład kursów Dusznickiego Expressu w majówkowym okresie przedstawia się następująco: 


natomiast cennik dostępny jest w dedykowanej Expressowi na naszej stronie zakładce. 

Góry, góry i jeszcze raz góry… 

Wiosna zagościła w naszych stronach na dobre, choć zdarzają się i pewnie zdarzać się jeszcze będą chłodniejsze dni. Pamiętajmy, że choć otaczające na góry do najwyższych nie należą, znajdujemy się tu dość wysoko i pośród górskich masywów. A to oznacza ostrzejszy również latem klimat, większą dynamikę zmian pogodowych zjawisk, ale też szansę na ucieczkę od dokuczających na nizinach upałów. 

Wybierając się w pobliskie czy to Góry Bystrzyckie czy Orlickie, nie wolno zapominać o podstawowych rzeczach, które w każde góry trzeba zabrać: mapa, cieplejsze ubranie, woda, prowiant, ale i latarka oraz oczywiście odpowiednia kondycja – to wszystko spakować należy do wygodnego plecaka, mając oczywiście na nogach odpowiednio dobrane i dostosowane go górskich wycieczek buty. 

Jeśli nie jesteście fanami eskapad pieszych, koniecznie odwiedźcie Zieleniec i okolicę na rowerze. Jest to istny dla tego sportu i jego fanów raj – i to zarówno, jeśli mówimy o kolarstwie szosowym (ach, te podjazdy), jak i o jego górskiej odmianie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, aby się zrelaksować, zmęczyć czy po prostu odpocząć na dwóch kółkach. 

Nie macie planów na długi majowy weekend? Bogata i niezwykle zróżnicowana baza noclegowa jest do Waszej dyspozycji. W naszych hotelach, pensjonatach i kwaterach dostępne są jeszcze wolne na majówkę pokoje, jednak z decyzją lepiej nie czekać na ostatni dzwonek. Chętnych do spędzenia czasu w Zieleńcu również w sezonie zimowym przybywa z każdym rokiem, nie wspominając właśnie o majówkach, długich weekendach czy wakacjach. Uzupełnieniem bazy noclegowej jest oczywiście również bogata i zróżnicowana baza gastronomiczna. Kucharze naszych restauracji i barów nie pozwolą, abyście głodni spędzali tu czas i przemierzali nasze okolice! 

Do zobaczenia w trakcie majówki! 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: