facebook

Majówka w Zieleńcu

Dodano: 25.04.2019

Wszech obecna zieleń, eksplodująca po długiej zimie przyroda, unikalny w skali całego kraju mikroklimat i mnóstwo sposobów aktywnego wypoczynku – właśnie tak przedstawia się majówkowa perspektywa w Zieleńcu. Jeszcze nie jest za późno, aby zaplanować tu dłuższy pobyt.

Tegoroczny kalendarz sprzyja przedłużeniu i tak już przecież długiego weekendu na początku maja. Wystarczą trzy dni urlopu (29 i 30 kwietnia oraz 2 maja) i mamy aż 9 dni wolnego. Grzech nie skorzystać!

Dolny Śląsk jest praktycznie studnią bez dna… pomysłów na spędzanie wolnego czasu i turystycznych atrakcji. Jednym z takich miejsc jest Zieleniec, który, na razie przynajmniej, nie posiada co prawda żadnego będącego w ruinie zamku, tętniącego życiem i pełnego straganów deptaka czy letniego toru saneczkowego (na te dwie opcje w ogóle się nie zanosi). Ma jednak całe mnóstwo zalet, których na próżno szukać w innych, bardziej w skali kraju popularnych miejscach, niekoniecznie kojarzących się z ciszą i spokojem.

5-jednodniowych-wycieczek-zielenca-2

Tu naprawdę odpoczniesz…

Chyba coś zmienia się w podejściu Polaków do wypoczynku. Jeszcze nie tak dawno pędziliśmy za granicę, najlepiej na afrykańskie plaże w opcji all inclusive. Lub nad piękne polskie morze, które ma jednak ograniczoną przecież zdolność przyjmowania kolejnych rzeszy turystów. Żeby była jasność – i takie koncepcje mają swoje atuty.

Widać jednak ewidentnie, że coraz częściej szukając miejsca do wypoczynku, Polacy chcą przede wszystkim jednego – spokoju. To zresztą mankament wielu pięknych ale bardziej popularnych miejscowości, do których turyści nieświadomie zabierają ze sobą coraz więcej… miejskiego zgiełku. Zupełnie inaczej jest latem w otoczonym Górami Orlickimi i Bystrzyckimi Zieleńcu, gdzie cisza i spokój nie są w żadnym stopniu ograniczane.

Planując przyjazd w nasze strony na dłużej dobrze jest zadbać o zarezerwowanie noclegu. Wszystkim innym można zająć się na miejscu – bez pośpiechu, bez nerwów. Nie ma do końca znaczenia, czy na spacer bądź na górską wycieczkę pójdziecie w prawo, w lewo czy w dół. Tutaj wszystko możecie, ale nic nie musicie. Ba, dzień możecie zacząć i skończyć kawą na werandzie jednego z tutejszych pensjonatów, podziwiając piękną panoramą Gór Bystrzyckich z majaczącym na horyzoncie Śnieżnikiem, nic więcej nie robiąc.

zregenerujesz się…

Być może coś już słyszeliście o tutejszym, rodem z Alp mikroklimacie. Cóż w nim wyjątkowego? Dzięki unikalnemu układowi mas ciśnieniowych powietrza, ludzki organizm dostaje potężną dawkę energii, dzięki której produkuje dwukrotnie więcej czerwonych krwinek. Co to oznacza? Mówiąc najprościej – więcej tlenu. A więcej tlenu to lepsza regeneracja i bardziej efektywny wypoczynek.

Dodatkowo nie trzeba wcale spędzać tu długich tygodni – nawet kilku dniowy, np. w trakcie majówki wypoczynek, da zadziwiające efekty! Pewnie zapytacie, czy mamy tu świeże powietrze? O to możecie być spokojni – Zieleniec leży w tak wyjątkowym miejscu (pośród gór i na linii wiejącego tu bardzo często wiatru – fenu), że żadne miejskie zanieczyszczenia nam tu nie grożą. Poza tym jakość powietrza możecie cały czas sprawdzać na naszej stronie internetowej (o tu)

i naładujesz baterie

Naukowcy nie znaleźli na razie żadnego innego sposobu na poprawienie zdrowotności i samopoczucia niż ruch na świeżym powietrzu i aktywny wypoczynek. Oczywiście, że siłownie, witaminy i dobra dieta są bardzo istotne. Jednak wszystko to bez kontaktu z naturą, spaceru, jazdy na rowerze czy górskiej wycieczki nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Zieleniec i okolica to miejsce do tego idealne i to dla osób w każdym wieku i kondycji. Tutejsze góry nie są strome i skaliste, więc doskonale nadają się dla maluchów i seniorów. Dodatkowo wszyscy będą mieli okazję skorzystać z dwóch czynnych latem kolei – Gryglówka i Nartorama  (szczegółowy rozkład jazdy dostępnym jest tutaj).

Jednak i Ci bardziej wysportowani będą mieli okazję się tu zmęczyć – gorąco rekomendujemy wycieczki w stronę Spalonej, Międzylesia czy Gór Stołowych. Oczywiście bez sztucznych ułatwień, czyli w tym przypadku kołowych środków transportu. No chyba, że jesteście zapalonymi rowerzystami, wtedy i dla Was znajdzie się tu mnóstwo pięknych i wymagających tras.

Czekamy na Was. Nasze hotele i pensjonaty mają jeszcze wolne miejsca, do tego coś na ząb zawsze się znajdzie. Po ciężkim, pełnym aktywnego wypoczynku dniu będziecie mogli dołożyć sobie relaksacyjny seans na basenie czy w gabinecie SPA. Albo nie. Pamiętacie, w Zieleńcu wszystko możecie, ale nic nie musicie. Wybór należy do Was!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: