facebook

Majówka pod Orlicą

Dodano: 24.04.2023

Po zakończonej zimie i feriach zimowych w perspektywie pojawia się doskonała okazja na pierwszy w tym sezonie wiosennym, nieco dłuższy wypoczynek związany z nadejściem długiego weekendu majowego. Zieleniec z uwagi na swoją lokalizację oraz mnogość możliwości spędzenia czasu wydaje się doskonałą propozycję na spędzenie kilku dni wolnego od codziennych obowiązków.

Tegoroczny układ kalendarza w kontekście długiego weekendu majowego jest niezwykle korzystny i atrakcyjny jeśli chodzi o planowanie nieco dłuższego, kilkudniowego wypoczynku. W zasadzie można stwierdzić, że majówka rozpoczyna się już w sobotę 29 kwietnia, a fakt że pierwszy maja wypada w poniedziałek, a 3 maja w środę daje możliwość pięciu dni wolnego (przy założeniu, że 2 maja będziemy mieli zaplanowany jeden dzień urlopu).

Jeśli pięć dni wolnego to za mało by zregenerować siły to przy odpowiednim zaplanowaniu urlopu na 4 i 5 maja pojawia się perspektywa aż 9 dni wolnego co stanowi już sporo czasu na solidny wypoczynek.

Planując wyjazd na majówkę warto wziąć pod uwagę kilka czynników takich jak baza noclegowa, mnogość atrakcji w miejscu zakwaterowania jak i w pobliskiej okolicy oraz dojazd i natężenie ruchu turystycznego. Zieleniec bez wątpienia w każdym z tych obszarów ma do zaoferowania bardzo wiele.

Baza noclegowo – gastronomiczna

Bogata oraz zróżnicowana oferta noclegowa hoteli i pensjonatów, zaspokoi wszystkie oczekiwania. Zróżnicowany standard, szeroki wachlarz cenowy, liczne udogodnienia dla gości oraz wyjątkowa kuchnia sprawią, że pobyt w Zieleńcu będzie kwintesencją przyjemności, relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu. Warto zaznaczyć, że położenie Zieleńca z dala od zgiełku miast i ludzi pośród lasów i gór stwarza niepowtarzalną okazję do efektywnego wypoczynku.

Spacer w górach, a później posiłek z malowniczymi widokami w tle? W Zieleńcu jest to możliwe w jednej z kilkunastu restauracji bądź barów zlokalizowanych przy obiektach noclegowych.  Smakować można tu zróżnicowanej kuchni europejskiej z akcentami kuchni regionalnej.

W czasie długiego weekendu majowego (dokładnie 30.04.2023) w Pensjonacie Orlicka Skała odbędzie się biesiadowanie przy muzyce – SAXOPHONE LIFE ACT – PELA DE SAX. Wydarzenie odbędzie się na tarasie pensjonatu, a wstęp na wydarzenie wolny. Istnieje dodatkowo możliwość uczestnictwa w kolacji grillowej na tarasie w cenie 60 PLN / osoba dorosła oraz 35 PLN dziecko 4-13 lat. Natomiast 2 maja Ośrodek Hanka zaprasza o godzinie 19:00 na imprezę taneczną z muzyką na żywo.

Wypoczynek dla aktywnych

Okolice Zieleńca stwarzają wspaniałe warunki do osiągania sportowych celów nie tylko podczas zimy. Zróżnicowany teren i malownicza okolica obfitują w ciekawe trasy rowerowe i spacerowe na wielu poziomach trudności. Szeroki wybór szlaków pozwala także na dostosowanie ich do własnych umiejętności, a także umożliwia spokojne wędrówki z dziećmi. Nie brakuje tu również bardziej ekstremalnych propozycji, pełnych wzniesień i stromych zjazdów.

W samym Zieleńcu miłośnicy dwóch kółek znajdą Family Bike Park Zieleniec z 9 km malowniczych tras rowerowych poprowadzonych zboczami stoków i lasów oraz trasy Singletrack Glacensis które stanowią część z 260 km tras, zlokalizowanych na terenie całej Ziemi Kłodzkiej.

W okresie majówki (29.04-03.05, 04-05.05 oraz 06-07.05) zapraszamy do Family Bike Park. Z okazji otwarcia sezonu została przygotowana specjalna promocja w ramach której całodzienne korzystanie z parku i kolei linowej (10:00 – 17:00) będzie dostępne w cenie 60,00 PLN.

Nie brakuje tu również malowniczych krajobrazów, podobnie jak wydarzeń kulturalnych czy niezwykłej architektury. Ziemia Kłodzka skrywa wiele tajemnic i urokliwych zakątków, które warto odkrywać bez pośpiechu. Liczne pałace, dawne twierdze pozwalają bliżej poznać bogatą historię regionu.

Mnogość szlaków turystycznych w Górach Orlickich czy Górach Bystrzyckich oraz unikatowe na skalę europejską Góry Stołowe, stanowią alternatywę dla miłośników wycieczek pieszych. Wśród unikatowych miejsc wartych odwiedzenia podczas wizyty w Zieleńcu są również Torfowiska Pod Zieleńcem do których można dostać się pieszo zielonym szlakiem w niecałą godzinę.

W Zieleńcu i jego okolicy znajdują się również aż trzy wieże widokowe. Każda z nich jest inna i warta odwiedzenia. Najbliżej Zieleńca znajduje się wieża widokowa na Orlicy (10847m n.p.m.), nieco dalej po czeskiej stronie zlokalizowana jest wieża na Wielkiej Desztnej (1115m n.p.m.). W przypadku tych dwóch wież spokojnie można zaplanować wycieczkę pieszą. Nieco dalej od Zieleńca oddalona jest wieża widokowa na Jagodnej (977m n.p.m.). Co ważne w kierunku wież widokowych można wybrać się swobodnie również rowerem.

Całoroczne koleje

W okresie długiego weekendu majowego turyści odwiedzający Zieleniec mają możliwość skorzystania z jednej z dwóch kolei linowych działających w okresie wiosenno – jesiennym. Kolej Gryglówka oraz Nartorama czynne będą:

  • 04-03.05.2023 – 10:00 – 17:00
  • 06-07.05.2023 – 10:00 – 17:00

Koleje obsługują przewozy turystyczne jak i przewozy rowerów dla tych którzy skorzystają z oferty Family Bike Park, który w okresie majówki będzie czynny w godzinach pracy kolei linowych.

Unikalny klimat

Niezależnie jednak od tego, jaką formę wypoczynku, najważniejsze jest to, abyście maksymalnie skorzystali z zielenieckiego powietrza i mikroklimatu. Hasło: „tu się oddycha” naprawdę nie jest wyświechtanym sloganem. Mikroklimat i jakość tego, co mamy tutaj w powietrzu jest nie do przecenienia. Jeśli dodać do tego lekką, górską bryzę, nieco sudeckiego chłodu, to otrzymujemy w efekcie piorunującą mieszankę zdrowia z pozytywną energią. Czyli tak naprawdę tego, co jest nam wszystkim najbardziej potrzebne.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: