facebook

Letnie atrakcje – Zieleniec Summer Park

Dodano: 26.06.2017

Wielu przyjeżdżających do Zieleńca latem gości, to pasjonaci sportów zimowych. Często wręcz nałogowi. Mimo że na razie nie zanosi się, aby w okolicy pojawił się jakiś lodowiec albo całoroczny stok narciarski, staramy się na każdy możliwy sposób również latem dać możliwość szusowania czy zjeżdżania ze stoków w przeróżnych formach.

Nie zapominajmy jednak, że Zieleniec latem to nie tylko zjazd na krechę na byle czym. To przede wszystkim piękna okolica, która daje możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu i wypoczynku w przeróżnych formach – na rowerze, pieszo czy konno.

Wracając jednak od dostępnych w Zieleniec Summer Park atrakcji nawiązujących do dyscyplin zimowych, gorąco polecić musimy kilka z nich. Oprócz silnych związku z narciarstwem są one przede wszystkim porcją doskonałej zabawy i ruchu na świeżym powietrzu. Zieleniec Summer Park znajduje się na głównym parkingu Ośrodka Nartorama.

GRASSKI – NARTY DO JAZDY PO TRAWIE

W tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości, do jakiej zimowej dyscypliny nawiązuje grasski. Oczywiście pamiętać należy, że i w tym przypadku obowiązują podobne jak w narciarstwie zimowym zasady – związane przede wszystkim z bezpieczeństwem. Kask, kije, odpowiedzialność za inne osoby będą w pobliżu. O tym pamiętać musi, kontrolując przy okazji prędkość poruszania się po stoku.

MOUNTAINBOARD – DESKA DO JAZDY PO TRAWIE

Letnia odmiana snowboardu. Alternatywą dla ślizgu są w tym przypadku koła. Pamiętajmy, że i taka odmiana narciarstwa niesie za sobą spore szybkości oraz konieczność posiadania na przynajmniej minimalnym poziomie kondycji fizycznej. Jazda na mountainboardzie jest oczywiście doskonałą zabawą, będąc też dość wymagającym fizycznie i technicznie przedsięwzięciem.

SNOWTUBING – ZJEŻDŻALNIA PONTONOWA

To już jest jazda bez trzymanki (no może nie dosłownie, bo jednak czegoś trzymać się trzeba). Kapitalna zabawa dla wszystkich i niemal w każdym wieku. Jest szybkość, jest zjazd – czegóż chcieć więcej?

Ale żeby nie było zarzutów, że promujemy wyłącznie atrakcje służące zjeżdżaniu, polecić musimy także wszelkie pojazdy, które ułatwią przedstawicielom wszystkich pokoleń poruszanie się po Zieleńcu i okolicy. Mowa oczywiście przede wszystkim o najmłodszych, których często roznosi energia, a niekoniecznie każdego dnia znajdą w sobie wystarczająco entuzjazmu i siły na kolejną wycieczkę w góry.

Samochodziki elektryczne – dla dzieci 3-7 lat

Quady – dla dzieci 8-14 lat

Quady – dla osób od 15 lat

Rowery górskie

ZIELENIEC SUMMER PARK – CENNIK ATRAKCJE LETNIE 2017

1 Grasski – narty do jazdy po trawie 90 min 40 zł
2 Mountainboard – deska do jazdy po trawie 90 min 40 zł
3 Szkolenie z instruktorem 90 min 60 zł
4 Lekcja testowa z instruktorem 1 zjazd 15 zł
5 Snowtubing – zjeżdżalnia pontonowa 15 min 10 zł
6 Samochodzik elektryczny dla dzieci 3-7 lat 15 min 15 zł
7 Quad Mini dla dzieci 8-14 lat 15 min 15 zł
8 Quad dla osób od 15 roku życia 15 min 15 zł
9 Rower górski dzień 25 zł
10 Kije nordic walking dzień 10 zł

Oczywiście w trakcie każdego czerwcowego weekendu czynna będzie także kolej Nartorama SkyWay Express w godzinach od 10:00 do 18:00. Natomiast począwszy od lipca, kolej czynna będzie w tych godzinach codziennie (i tak aż do końca września).

Więcej informacji, rezerwacja instruktora lub sprzętu pod numerem telefonu 724 037 440 w godzinach od 10:00 do 18:00

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: