facebook

Konno trasami Gór Orlickich i duktami Gór Bystrzyckich

Dodano: 11.07.2017

Okolice Zieleńca dzięki wyjątkowemu ukształtowaniu to tereny doskonałe nie tylko do pieszych wycieczek, rowerowych eskapad czy przełajowych biegów. Będąc w naszych stronach, warto dosiąść też przepięknych wierzchowców i wybrać się w konną wyprawę grzbietami pobliskich gór.  

Konie to wyjątkowe zwierzęta, towarzyszące człowiekowi od wieków. Charakterne, ale jednocześnie niebywale empatyczne, potrafią wywrzeć niezwykle pozytywny wpływ na człowieka, kojąc nerwy i pozytywnie wpływając na samopoczucie. Jeśli dodamy do tego wyjątkowy klimat tutejszych ziem, konna przejażdżka może być doskonałą terapią dla zmęczonych szybkim tempem życia i przepracowanych przybywających do Zieleńca gości i turystów.

Ale niekoniecznie od razu rzucać się musimy na konną wyprawę. Jeśli do Zieleńca przybywamy z przedstawicielami młodszego pokolenia, którzy z końmi nie mieli jeszcze do czynienia, koniecznie wybrać się musimy do tutejszego Rancha Gryglówka. Instruktorzy jeździectwa i pasjonaci koni bardzo chętnie przedstawią maluchom swoich podopiecznych, pokazując im jak wyjątkowe są to zwierzęta. Właśnie w przypadku najmłodszych ważne jest, aby na samym początku w odpowiedni sposób z końmi się zapoznały, a nie do nich zraziły.

Sama oferta rancza to pełna paleta możliwości, które z jednej strony pozwolą na poznanie i zaprzyjaźnienie się z końmi, a z drugiej na korzystanie z atrakcji i walorów natury, która jest w tych stronach wyjątkowa.

Nie oszukujmy się – eskapada grzbietem Gór Orlickich to przeżycie wyjątkowe. Malownicza sceneria okolicy, głębia perspektywy, unikalny klimat oraz towarzystwo wierzchowca tworzą wspólnie doskonałą alternatywę dla każdej innej aktywności.

Jeśli dodamy do tego możliwość wieczornego relaksu na tarasie jednego z zielenieckich hoteli, opcję skorzystania z bogatej oferty SPA oraz odbycia kulinarnej podróży w różne zakątki Polski i świata, rysuje nam przed nami całkiem przyjemna perspektywa spędzenia w Zieleńcu już nie tylko dnia, ale całego weekendu czy nawet tygodnia.

Wakacje w pełni, do zimy jeszcze bardzo daleko. Gorąco zachęcamy zatem do korzystania ze wszystkich walorów Zieleńca w okresie letnim i nieco później wczesną jesienią. Piękny to tutaj czas, dający możliwość zregenerowania organizmu i efektywnego wypoczynku. Atrakcyjnie przedstawia się także kalendarz organizowanych tu latem wydarzeń i imprez, które zakończy z początkiem września 51 edycja Rajdu Dolnośląskiego.

KONTAKT Z RANCHEM:

Gryglówka Ranch
Zieleniec 67
57-340 Duszniki Zdrój
tel. 722 27 22 27
e-mail: kingagrygiel@interia.pl

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: