facebook

Koniec ferii to nie koniec zimy!

Dodano: 28.02.2022

Mamy dla Was dwie wiadomości – neutralną i dobrą. Pierwsza dotyczy oczywiście zakończenia zimowych ferii. Ale ta druga, dobra, w dużym stopniu niweluje negatywne konsekwencje tej pierwszej. Zima w Zieleńcu trwa, warunki są naprawdę znakomite i o zakończeniu sezonu nikt pod Orlicą w ogóle nie wspomina. 

Musimy przyznać, że od wielu sezonów nie mieliśmy tak dobrych warunków przez tak długi czas. Praktycznie tylko kilka dni u progu nowego roku przyniosło większe ocieplenie, jednak nie wpłynęło to na ograniczenie czynnych kolei czy otwartych tras. Same ferie to były długie i piękne dni oraz wieczory w cudownej, zimowej scenerii Zieleńca w jego najlepszym wydaniu. Jazda od 9:00 do 21:00, atrakcje, zawody, konkursy, mnóstwo dobrej zabawy i aktywnego wypoczynku. 

Co jednak najważniejsze – utrzymujemy ten stan w dalszym ciągu, a analiza prognoz pogody na najbliższe dni tylko potwierdza, że jest to jedyny słuszny kurs, jaki możemy obrać. To jednak nie wszystko – doświadczenia ostatnich lat, ale przede wszystkim unikalność naszego mikroklimatu sprawiają, że optymizmem spoglądamy nie tylko w najbliższy tydzień, ale i cały marzec, który jest doskonałym okresem na szusowanko i złapanie większej ilości słonecznych promieni. 

Na dziś plan jest dość prosty, przejrzysty i najlepszy z możliwych. Kręcimy codziennie od 9:00 do 21:00 wszystkim, co mamy w posiadaniu, czyli 31 kolejami i wyciągami, otwarte są wszystkie 23 kilometry naszych tras. 

Zmiana godzin następuje jedynie dla wyciągów:

  • B1, B2, BT – czynne od poniedziałku do czwartku w godzinach 09:00 – 17:00 oraz piątek – sobota 09:00 – 21:00
  • N10A, N10B – czynne od poniedziałku do czwartku w godzinach 09:00 – 17:00 oraz piątek – niedziela 09:00 – 21:00
  • W6 – od poniedziałku do czwartku nieczynny oraz od piątku do niedzieli 09:00 – 16:00

W tych samych godzinach pracują oczywiście nasze szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu.

Macie dość pracy, chcecie zrobić sobie spontaniczną przerwę i wpaść na wieczorna jazdę? Musicie się tylko dobrze ubrać. Wpadajcie do Zieleńca, nawet jeśli nie macie sprzętu. Wszystko ogarniemy na miejscu! 

Pamiętajcie, że czekają na Was również nasze hotele, pensjonaty i prywatne kwatery. Kto powiedział, że do dłuższego wypoczynku służą tylko ferie i świąteczno-noworoczna przerwa. Nic podobnego – w marcu jest pod Orlicą również pięknie. Zachęcamy do tego, aby przekonać się po tym na własnej narcie!

Przydatne informacje:

Nasze „sociale”

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: