facebook

Klimatyczne święta i sylwester na stoku

Dodano: 18.10.2019

Święta i Sylwester w Zieleńcu

Zima ma w sobie mnóstwo uroku, którego jednak coraz rzadziej możemy doświadczać w miastach i na nizinach. Całe szczęście na mapie Polski są takie miejsca jak Zieleniec, gdzie śniegu i mrozu w tym czasie nie brakuje, tym bardziej jeśli pod uwagę weźmiemy świąteczno-noworoczny okres.

Jako społeczeństwo mocno przywiązani jesteśmy do tradycji, tej świątecznej w szczególności. Rodzinne święta to nierzadko moment, na który czekamy cały rok. Nic w tym dziwnego – szybkie tempo życia i mnóstwo codziennych obowiązków właściwie tylko wtedy – pod koniec grudnia – mogą odejść na chwilę na boczny tor.

Ale z drugiej strony, co widzimy w Zieleńcu każdego roku, wielu z Was w świąteczno-noworocznym okresie szuka jeszcze czegoś więcej – aktywnego wypoczynku, najlepiej na jednej bądź dwóch deskach.

Dlatego już dziś gorąco zachęcamy Was do planowania pobytu w tym czasie w Zieleńcu, i przede wszystkim rezerwowania miejsc w naszych hotelach i pensjonatach.

Sprzyjający kalendarz

Podobnie jak w minionym sezonie również w tym roku dłuższemu wypoczynkowi sprzyjać będzie układ kalendarzowych dni. Wystarczy wziąć sześć lub siedem (w zależności od tego, jak traktuje Wigilię nasz pracodawca) dni urlopu (23, 24, 27, 30 i 31 grudnia oraz 2 i 3 stycznia), żeby mieć pełne dwa tygodnie wolnego. A nawet więcej, bo 6 stycznia – Święto Trzech Króli – wypada w przyszłym roku w poniedziałek.

Wychodzi więc na to, że przyjechać do nas będziecie mogli już 20 grudnia (piątek) wprost na Nocne Jazdy (kręcimy do 21:00), a wyjechać właśnie 6 stycznia w poniedziałek. Czyż nie jest to bardzo dobrze przedstawiająca się perspektywa? Oczywiście mowa w tym przypadku wyłącznie o świątecznym okresie – generalnie rzecz biorąc Zieleniec czeka na Was przez 365 dni w roku.

Klimatyczne Święta

Od lat dbamy o to, abyście w Zieleńcu odszukali w święta wszystko, czego będziecie potrzebować. O wyjątkową, rodzinną i świąteczną atmosferę zbadają gospodarze hoteli i pensjonatów. O unoszący się w powietrzu zapach i smak świątecznych potraw pracujący tu na co dzień szefowie kuchni naszych restauracji i barów. Wyjątkowy i unikalny klimat tworzą też tradycyjne wydarzenia – tradycyjna kolacja wigilijna, która znajduje się w ofercie większości obiektów noclegowych, wigilijna pasterka w naszym kościółku św. Anny i wspólne kolędowanie z kapelą Janicki w drugi dzień świąt w trakcie mszy o godzinie 12:00.

Świąteczna runda DPO

Jak co roku w świąteczno-noworocznym okresie zapraszamy Was na kolejną rundę zawodów w ramach cyklu Dziecięcego Pucharu Orlicy, którego w tym sezonie mieć będziemy 25 edycję (jak ten czas leci…). Bożonarodzeniowe zawody rozgrywane będą zgodnie z zasadami obowiązującymi w całym cyklu, a wszystkie szczegóły już dziś sprawdzić możecie na dedykowanej zawodom stronie: www.dpo.zieleniec.pl.

Sylwester na stoku

Zieleniec Sport Arena rozpoczyna sezon zwykle z początkiem grudnia i przeważnie do przełomu marca i kwietnia trwa u nas #szusowanko. Każdego dnia od raza do wieczora bez wyjątków. Nim nie są także sylwestrowa noc i Nowy Rok. Przez świąteczno-noworoczny okres kręcimy od 9:00 do 21:00 (poza samą Wigilią – aby dać czas na przygotowania do wigilijnej kolacji, wyjątkowo kończymy pracę o 16:00). Dłużej można jeździć jednak w samego Sylwestra – nasze koleje i wyciągi pracować będą dla Was aż do 1:00 w nocy. Stwarza to więc okazję do powitania na stoku Nowego Roku, co też stało się już w naszych stronach tradycją.

Dodajmy przy tym istotną rzecz: sylwestrowy karnet kosztować będzie 90 złotych (normalny) i 80 złotych (ulgowy) i ważny będzie od godziny 19:00 (31 grudnia) do 1:00 (1 stycznia). Pamiętać należy, że wszystkie pozostałe z cennika karnety obowiązywać będą jedynie do godziny 21:00.

Przypominamy, że sylwestrowe karnety można będzie nabyć w tym dniu w każdej kasie, nie są one limitowane i nie jest konieczna jakakolwiek rezerwacja.

Warto również zaznaczyć, że w okresie Świąt jak i samego Sylwestra nasze szkoły narciarskie i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego będą działać w godzinach pracy wyciągów.

Choć do świąt jeszcze chwila pozostała, ani się obejrzymy, pierwsza gwiazdka zaświeci na zimowym niebie. Każdy oczywiście może spędzać ten czas w swój wymarzony i wyjątkowy sposób i ulubionym miejscu. Jeśli będzie nim Zieleniec, będzie zaszczyceni móc Was ugościć w naszych skromnych progach, oddając do Waszej dyspozycji również każdy centymetr dostępnych tu długich i szerokich stoków.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: