facebook

Jak zima, to tylko Zieleniec!

Dodano: 23.09.2022

Coraz dłuższe wieczory, ulubiona herbata i ciepły koc wyciągnięty z dna szafy mówią jedno – nastała jesień. To oznacza, że zaledwie kilka tygodni dzieli nas od świeżych dostaw białego puchu i ulubionych aktywności! Też uważacie, że zima bez szusowanka w Zieleńcu się nie liczy? W takim razie kalendarze w dłoń i planujemy śnieżne szaleństwo pod Orlicą. My będziemy na pewno!

Wstawanie w ciemnościach, cierpliwe czekanie w korkach w drodze do pracy i szkoły, czy kolejne kartkówki z zaskoczenia to codzienne poświęcenia i wyzwania, które aż proszą się o zrównoważenie w przyrodzie. Czas na nagrodę za te wszystkie wysiłki. Proponujemy przedłużony zimowy weekend w Zieleńcu, co Wy na to?

Pensjonaty i hotele pod Orlicą jak zawsze przygotowały dla Was ciekawe oferty i w tym sezonie mogą Was zaskoczyć! Pyszne, domowe jedzenie i ciekawe pomysły na miłe spędzanie czasu w blasku kominka. A to wszystko z widokiem na oprószone śniegiem Góry Orlickie i Bystrzyckie. Brzmi jak plan?

Postaw na zimowe wakacje

Oderwanie się od obowiązków i maili nawet na chwilę należy się każdemu. Co najważniejsze, z odpoczynkiem nie musicie czekać do kolejnego lata, czas na zimowe wakacje! Już dziś zachęcamy Was do znalezienia kilku wolnych dni i rezerwowania noclegów pod Orlicą w sezonie zimowym 2022 / 2023. 

Czeka na Was piękna, biała aura, różnorodne atrakcje nie tylko dla najmłodszych! Do tego ponad 21 kilometrów tras zjazdowych o różnym poziomie trudności oraz 30 wyciągów i kolei, które będą dla Was kręcić codziennie od godziny 9.00 do 20.00! Odkurzamy dechy, szukamy ulubionych rękawic i śmigamy na stoki! A jeśli dopiero zaczynacie przygodę z nartami, polecamy skorzystać z fantastycznej opieki i wskazówek specjalistów z zielenieckich szkółek narciarskich.

Po solidnej dawce adrenaliny możecie wskoczyć w biegówki i podziwiać okolicę z malowniczo poprowadzonych szlaków. Te są dostępne także dla wytrwałych wędrowców.  Bajkowo ośnieżone sosny, mieniący się w słońcu śnieg i krystalicznie czyste, górskie powietrze, czy do szczęścia potrzeba czegoś więcej ?

Aktywny odpoczynek, czy regeneracja pod Orlicą?

Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego! Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem śnieżnego szaleństwa, czy wolisz kolekcjonować piękne kadry i cieszyć się relaksującym widokiem w Zieleńcu znajdziesz coś dla siebie. Liczne aktywności w okolicy nie pozwolą Ci na nudę. Poza rozbudowaną infrastrukturą narciarską w sąsiedztwie Zieleniec Sport Arena możesz rozwijać inne umiejętności, w tym jazdę konną. Wszystko dzięki działającej przez cały rok Stajni Gryglówka. Deska, dwie, a może łyżwy w Szczytnej – możliwości na aktywne spędzenie zimy jest wiele.

Tym razem celujesz w ciszę i spokojny odpoczynek? Nie ma sprawy, w Zieleńcu znajdziesz rozmaite zabiegi SPA,w tym masaże, a także relaksujące jacuzzi. Nasz przepis na reset z dala od miejskiego zgiełku to wędrówki po okolicy, pyszna kolacja w lokalnej restauracji, do tego ulubiona książka wcześniej odkładana “na później” lub długie rozmowy z najbliższymi.

Klimat na relaks – Ziemia Kłodzka w zimowej odsłonie

Okolice Zieleńca zachwycają piękną przyrodą i urokliwą architekturą, a do tego intrygują poprzez niezwykłe opowieści. Tajemnice, skarby ukryte w podziemnych labiryntach i historie, które mogłyby posłużyć za hollywoodzki scenariusz. Daj się porwać w niezwykłą przygodę z górską panoramą w tle! Polecamy zajrzeć także do pobliskich muzeów. W Dusznikach-Zdroju znajdziecie jedyne w swoim rodzaju Muzeum Papiernictwa, czy Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku. Tam też możecie zwiedzić miejskie tunele, czy słynną twierdzę.

Różnorodność atrakcji, urokliwa flora i fauna to największe atuty tej części województwa dolnośląskiego. Nie zapominajmy jednak o wyjątkowym mikroklimacie w tych stronach. Niezwykły układ mas ciśnieniowych powietrza tworzy tu klimat zbliżony do alpejskiego. Dzięki niemu sezon narciarski trwa tu najdłużej w Polsce, a nawet krótki pobyt pozytywnie wpływa na zdrowie poprzez zwiększenie produkcji czerwonych ciałek we krwi. A co za tym idzie lepsze dotlenienie organizmu, poprawa jakości snu i redukcja zmęczenia.

Też widzicie same plusy? Zapraszamy do rezerwacji zimowego wypoczynku pod Orlicą już dzisiaj! Łapcie najlepsze oferty i do zobaczenia w śnieżnej odsłonie już niedługo!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: