facebook

Jak Święta i Sylwester to tylko w Zieleńcu!

Dodano: 12.11.2018

Święta w Zieleńcu

Nie martwcie się zakupami, gotowaniem, sprzątaniem i spędzającą sen z powiek organizacją świąt czy sylwestrowej zabawy. Odłóżcie to na przyszły albo kolejne lata. W tym roku wrzućcie „na luz” i przyjedźcie w tym czasie do Zieleńca. Niczego u nas nie będzie Wam brakować! 

Świąteczna atmosfera i tradycyjna kuchnia? Oczywiście! Chrupiący pod nartami i butami śnieg i świetne warunki narciarskie? Naturalnie! Sylwester na stoku i potem zabawa do białego rana? Nie może być inaczej. Wszystko to spięte jednym, wspólnym mianownikiem – świąteczno-sylwestrowym #szusowankiem. 

Klimatyczne Święta Bożego Narodzenia 

Świąteczny kalendarz nie układa się w tym roku źle. Odrobina odpowiedniego zaplanowania urlopu i do Zieleńca można przyjechać już praktycznie w piątek, 21 grudnia – w sam raz na nocne jazdy (wyciągi działają do 21:00). Wigilia wypada w poniedziałek, potem dwa świąteczne dni, więc urlop trzeba wziąć na czwartek i piątek. Potem kolejny weekend, 1 stycznia we wtorek znów wolne – jakoś da się wytrzymać! W praktyce może to oznaczać nawet 11 dni na nartach! 

W święta znajdziecie w Zieleńcu wszystko, czego będziecie w tym wyjątkowym czasie potrzebować. Hotele i pensjonaty zadbają o świąteczną atmosferę, restauracje i bary o klimatyczną i aromatyczną kuchnię – tę tradycyjną i tę charakterystyczną dla innych rejonów świata, wszystko jednak w świątecznym klimacie.

W Wigilię oczywiście pasterka w naszym kościółku św. Anny – w ten dzień wyjątkowo wyciągi pracować będą wyłącznie do godziny 16:00, aby każdy zdążył się do kolacji wigilijnej przygotować. O wspólne kolędowanie najpierw w trakcie mszy (26 grudnia), a potem w hotelach i pensjonatach (26 oraz 29 grudnia) zadbają muzykanci kapeli Janicki. Wszak to już w naszych stronach tradycja! Wszystko w bożonarodzeniowej nucie i świątecznym klimacie. 

Noworoczne #szusowanko na stoku! 

Kolejna tradycja dotyczy też samej sylwestrowej nocy – wszak nie wyobrażamy sobie innego sposobu na przywitanie nowego roku jak całonocne, sylwestrowe szusowanie! W tym miejscu ważna dla Was informacja: na sylwestrowe #szusowanko kupić trzeba osobny karnet, który kosztować będzie 85 i 75 złotych (normalny i ulgowy) i będzie on ważny 31.12.2018 od 19:00 do dnia 01.01.2019 do 01:00. Uwaga: 31 grudnia wszystkie karnety z cennika ważne są jedynie do godziny 21:00. 

Tego dnia (i nocy) czynne będą również wypożyczalnie i narciarskie szkoły (niektóre nawet do godziny 1:00 w nocy!), podobnie jak zlokalizowane w Zieleńcu bary i restauracje. Nikt więc głodny i zmarznięty po Zieleńcu chodzić tej nocy nie będzie! 

We wszystkie pozostałe w świąteczno-noworocznym okresie dni nasze wyciągi pracować będą codziennie od godziny 9:00 do 21:00. Czasu na #szusowanko będzie więc sporo. Jeśli oddać się prostym działaniom matematycznym, to od 22 grudnia do 1 stycznia czekają nas 132 godziny spędzone na stoku! Czyż nie jest to zacnie przedstawiająca się perspektywa!?! 

Karnety 

cały czas możecie kupić w naszym internetowym sklepie oraz oczywiście w samym Zieleńcu w jednej z kas zlokalizowanych na terenie ośrodka  

Noclegi 

koniecznie rezerwujcie w bazie – wolnych miejsc na świąteczno-noworoczny okres ubywa w szybkim tempie. 

Dziecięcy Puchar Orlicy 

również jest w trakcie świąt rozgrywany. 27 grudnia rozgrywana będzie edycja bożonarodzeniowa, a o całym cyklu więcej przeczytacie tutaj. 

Czekamy na Was!

Planujcie więc czas, rezerwujcie urlopy, szykujcie narciarską formę i przyjeżdżajcie do Zieleńca. Rodzinnej i świątecznej atmosfery mamy tu pod dostatkiem i nie zabraknie jej absolutnie dla nikogo. 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: