facebook

Family Bike Park Zieleniec

Dodano: 11.04.2021

Zima nie odpuszcza, ale z wielką radością chcemy Was poinformować, że od tego roku nie będziecie musieli za nią tęsknić. Szlochanie w poduszkę za białym szaleństwem na stokach Zieleńca już od tej wiosny odejdzie w niepamięć. Wiemy, że do pełnej Zielenieckiej Miłości brakowało Wam już tylko dodatkowych letnich aktywności. Dlatego, przygotujcie się na coś specjalnego w nadchodzącym sezonie letnim. Na stokach Gryglówki i Nartoramy pod Waszą nieobecność powstają  trasy rowerowe zgodnie z zapowiedziami o których pisaliśmy w zeszłym roku TUTAJ. Zakończenie pierwszego etapu prac i otwarcie dwóch pierwszych tras  planowane jest już z początkiem czerwca tego roku.

Planowany przebieg tras (źródło: PMBike-Experts) 

Przede wszystkim musicie wiedzieć, że zaplanowaliśmy to tak, abyście mogli wpadać do nas całymi rodzinami oraz, że trasy zostały przygotowane dla początkujących jak i zaawansowanych miłośników dwóch kółek.

Już z początkiem czerwca zespół Gryglówki  planuje  otwarcie pierwszych dwóch tras rowerowych o łącznej długości ok 4 kilometrów. Na pierwszy ogień leci trasa SZTOS – to łagodna trasa, którą polecamy dla początkujących oraz na rozgrzewkę. Nazwa Sztos nie wzięła się z przypadku – podczas zjazdu będziecie mogli podziwiać „sztos widoki”.

Jak już zakochacie się w letniej odsłonie Zielenieckich widoków będziecie mogli trochę poszaleć na trasie PATATAJ – rodem z rodeo, ta trasa może Was zaskoczyć, ale przecież już chyba wiecie, że u Nas nie ma nudy; przeszkody: muldy, rollery – nie bójcie się puścić wodzy rowerowych fantazji. Trasy będą do waszej dyspozycji w godzinach pracy kolei Gryglówka która będzie wywozić rowerzystów na górę. Bezpośrednio przy kolei dostępna będzie wypożyczalnia rowerów, serwis rowerowy oraz bar z przekąskami.

Zachwyceni tym, jak rozpoczęła się wiosna, możecie kontynuować  ten stan euforii, ponieważ na lipiec planujemy otwarcie kolejnych dwóch tras tym razem na stokach Nartoramy. Trasa ZIG ZAG to ok 2,5 kilometra leśnego szaleństwa. Trasa pozwoli wam mknąć zygzakiem między drzewami. Brzmi jak fun? Na deserek trasa typu flow – SzOOSzON. Tak jak jej mniejszy brat ZIG ZAG będzie roztaczała się przez las, a jej długość to około 3 kilometry. Cechą charakterystyczną tej trasy to długie odcinki prostych na których będziecie mogli się totalnie wychillować.

Wszystkie informacje, nowości oraz plany podawane będą na bieżąco na funpage’u, dlatego, aby nic nie przegapić polubcie stronkę Family Bike Park Zieleniec na facebooku.

Z roku na rok dokładamy wszelkich starań, aby letnia oferta Zieleńca była równie atrakcyjna jak zimą. Dlatego już dziś zapraszamy w nasze strony wiosną, latem i jesienią tak by odkryć drugie oblicze tej malowniczej, górskiej osady.

Już niedługo widzimy się za kierownicą dwóch kółek!!!

Do przyszłorocznych wakacji powstanie w sumie 5 tras od łatwych do średnio trudnych., których długość wynosić będzie 12 kilometrów. W planach mamy ich znacznie więcej.

Planowany przebieg tras (źródło: PMBike-Experts w oparciu o Google Maps) 

Zdjęcia z jesiennych prac nad Bike Park Zieleniec:

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: