facebook

Dziecięcy Puchar Orlicy – wyniki

Dodano: 17.02.2020

W sobotę, 15 lutego odbyły się w Zieleńcu kolejne zawody w ramach cyklu Dziecięcego Pucharu Orlicy. Przypomnijmy, że  w tym sezonie odbywa się on po raz 25! Nie zabrakło oczywiście sportowych emocji i przede wszystkim dobrej zabawy. Co najważniejsze, wszystko rozgrywało się przy pięknej zimie i znakomitych warunkach na stokach. 

Jak tradycja nakazuje, zawodnicy ścigali się na stoku Winterpolu, a o zwycięstwie decydował najlepszy czas dwóch przejazdów. Największą liczbę zawodników i najbardziej zaciętą walkę mieliśmy w kategoriach Skrzatów i Starszych Krasnali. Ale po kolei.

Wśród Smerfów (rocznik 2014) najszybszy był Maciek Szatniewski. Obok niego na podium znaleźli się jeszcze Dante Iniquez oraz Pola Adamiec. W kategorii Skrzatów najszybsza była Nela Adamiec. Drugiej miejsce przypadło Nikicie Adolph, natomiast trzecie Zuzi Kuleszy.

Najlepszy czas dwóch przejazdów w kategorii Krasnali uzyskał Iwo Mania, drugi był Szymon Leśniak, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Adam Dzierzbicki. W kategorii Krasnali zrzeszonych w klubach sklasyfikowany został także Wojciech Łabuda.

Dwunastu zawodniczek i zawodników wystartowało w kategorii Krasnali Starszych, a o pierwsze miejsce zacięty bój stoczyli Ania Kulesza i Adrian Dzięgiel. O niecałą sekundę (1.57) szybszy czas dwóch przejazdów miała Ania, natomiast podium uzupełniła jeszcze Joanna Popławska.

W grupie zawodników zrzeszonych w klubach w tej samej kategorii sklasyfikowany został Bartosz Fabich, natomiast wśród Elfów (niezrzeszonych) Jessica Adolph.

W kategorii Elfów zrzeszonych w narciarskich klubach najszybszy był Olek Jarus, który uzyskał lepsze czas dwóch przejazd od Kamila Zawiślaka (+2.18) oraz Kuby Paradowskiego (+3.34).

Ostatnią kategorią, w jakiej rozgrywane były zawody, była oczywiście kategoria OPEN. Tutaj najszybszy był Adam Kulesza. Drugiej miejsce na podium zajął Krystian Dzięgiel, natomiast trzecie Rafał Kryciński.

Pamiętajcie że są to zawody dla każdego – dla tych co #szusują ju od kilku sezonów i dla tych którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na nartach czy snowboardzie. Dla nas najważniejsza jest dobra zabawa!

Przypominamy, że finałowe zawody cyklu Dziecięcego Pucharu Orlicy odbędą się 14 marca!

200115_DPO_02
200215_DPO_03
200215_DPO_04
200215_DPO_05
200215_DPO_06
200215_DPO_07
200215_DPO
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: