facebook

Dziecięcy Puchar Orlicy

Dodano: 11.02.2020

Zatęskniliście za sportowymi emocjami? Macie ochotę nieco podnieść poziom adrenaliny we krwi? Jeśli tak, to zapraszamy Was na kolejne zawody w ramach Dziecięcego Pucharu Orlicy. Choć nazwa cyklu sugeruje udział tylko młodszych pokoleń, jak zwykle na deser przewidziana jest kategoria OPEN. A w niej wystartować może przecież każdy! 

DPO wolniej się w tym sezonie rozkręca. Niestety byliśmy zmuszeni odwołać pierwsze dwie rundy – aura nie dała nam szansy na optymalne pod kątem zawodów przygotowanie stoków. Dziś jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Na przestrzeni ostatnich dni zrobiło się w Zieleńcu biało, przede wszystkim poza stokami, we wtorek dosypało świeżego puchu. Cały czas uzupełniamy pokrywę przy pomocy armatek, co pozwala nam komunikować, że warunki w Zieleńcu są naprawdę świetne.

Najbliższa runda zawodów w ramach DPO – feryjna – rozegrana zostanie w sobotę, 15 lutego. Wszystko przebiegać będzie zgodnie ze znanym już Wam zapewne scenariuszem. Jedyną zmianą, którą zmuszeni byliśmy wprowadzić w regulaminie, jest punkt dotyczący klasyfikacji generalniej:

W klasyfikacji końcowej zostaną uwzględnieni wyłącznie uczestnicy, który wzięli udział w co najmniej dwóch (a nie trzech jak do tej pory) dowolnych edycjach Pucharu.

Zmiana ta jest podyktowana koniecznością odwołania dwóch pierwszy rund.

Pozostałe rzeczy nie ulegają zmianie. Mowa w tym przypadku o kategoriach wiekowych, godzinie startu pierwszego zawodnika oraz stoku, na którym zostanie rozstawiona trasa slalomu. Poniżej znajdziecie wszystkie szczegóły techniczne oraz informacje dotyczące formalności, które należy spełnić. Pamiętajcie że są to zawody dla każdego – dla tych co #szusują ju od kilku sezonów i dla tych którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na nartach czy snowboardzie. Dla nas najważniejsza jest dobra zabawa!

Kategorie wiekowe

Do udziału w zawodach zapraszamy wszystkich. Są one rozgrywane w różnych kategoriach wiekowych, co umożliwiają start zawodniczkom i zawodnikom praktycznie w każdym wieku:

 • Smerfy: rocznik 2014 roku i młodsze;
 • Skrzaty: rocznik 2012-2013;
 • Krasnale: rocznik 2010-2011;
 • Starsze Krasnale: rocznik 2007-2009;
 • Elfy: rocznik 2004-2006;
 • Open: rocznik 2003 i starsze.

Regulamin

wszystkie zasady zawodów szczegółowo opisane zostały w dostępnym pod tym linkiem regulaminie. Zanim wybierzecie się na stok, zachęcamy do lektury tego dokumentu.

Gdzie i o której? 

Trasa zawodów ustawiona zostanie jak zwykle na stoku W5 przy Vital & SPA Resort Szarotka. Start punktualnie o godzinie 11:30. Jeśli nagle pogorszyłaby się aura (czego się raczej nie spodziewamy), wtedy godzina rozpoczęcia zawodów może ulec zmianie.

Zapisy

Zapisy do udziału zawodach przyjmowane są w następujących formach:

 • mailowo na adres marcin@tandt.pl do dwóch dni przed każdymi zawodami; •
 • w dniu każdych zawodów od 9.30 do 11.00 w sekretariacie Pucharu, który mieści się w w budynku Vital & SPA Resort Szarotka pod adresem ul. Zieleniec 72, 57-340 Duszniki Zdrój
 • online

Ważne dokumenty do pobrania

Przed startem prosimy o pobranie i wypełnienie odpowiedniego dokumentu – wzory znajdziecie pod tym linkiem.

Natomiast komplet informacji dotyczących zawodów znajdziecie na dedykowanej stronie:

Dodatkowo: 

 • aktualny cennik na sezon 2019/2020 dostępny jest tutaj
 • listę hoteli i pensjonatów znajdziecie tutaj, natomiast pełną bazę gastronomiczną tutaj
 • kwestie ratrakowania wyjaśniamy tutaj
 • przez cały czas w tych samych co wyciągi godzinach czynne są: wypożyczalnie i szkoły narciarskie
 • jeśli mieszkacie w Dusznikach lub okolicy, polecamy usługi SkiBusa

Nasze „sociale”

gorąco zachęcamy do śledzenia, lajkowania i szerowania!

 

Ceremonia rozdania nagród
200202_DPO
200202_DPO_04
200202_DPO_03

Do zobaczenia na stokach!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Znajdziesz nas tutaj: