facebook

DPO: wyniki rundy na pożegnanie ferii

Dodano: 28.02.2022

Ponad setka uczestników, kapitalne warunki, świetne emocje i znakomite ściganie. Tak przebiegała ostatnia runda zawodów o Dziecięcy Puchar Orlicy w trakcie zimowych ferii, która została rozegrana w minioną sobotę. W tym sezonie spotkamy się raz jeszcze – w trakcie wielkiego finału, 12 marca.

Najważniejsza informacja odnośnie do sobotnich zawodów dotyczy liczby zawodników, którzy stanęli na starcie – było ich ponad 100 osób. To tegoroczny rekord, który pokazuje, jak dużą popularnością cieszy się cały cykl. Przy czym nie najważniejszy jest wynik, a sam udział i zwykła frajda przejechania trasy slalomu giganta (kto jeszcze nie próbował – koniecznie musi tego zasmakować!).

We wszystkich kategoriach wiekowych udział wzięło po kilkanaście osób, którzy rywalizowali w dwóch przejazdach. Zwycięzcą był oczywiście ten, kto uzyskał najlepszy, łączny czas. Kto stanął na podium, kto był najszybszy?

W pierwszej kategorii wiekowej – Smerfów – na najwyższym stopniu podium stanęła Zosią Pipirs. Tuż za nią uplasowali się: Marta Kościesza (+1.69 s) oraz Leo Milewski (+16.85 s). W kolejnej kategorii (Skrzatów) przewaga zwyciężczyni była już bardziej zdecydowana – Alina Tucholska uzyskała lepszy czas dwóch przejazdów aż o 8.86 sekundy. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Maciek Szatniewski, natomiast trzecie Natalia Wróbel (+11.45 s). W tej samej kategorii jednak wśród zawodników zrzeszonych wygrała Maria Karvay Ellie, natomiast drugie miejsce zajął Kajetan Kocur.

Oliwier Uklejewicz stanął na najwyższym stopni podium w kategorii Krasnali. Na drugim miejscu zawody ukończył Kuba Szatniewski, natomiast na trzecim Weronika Mania. Warto podkreślić, że w tej grupie na starcie pierwszego przejazdu stanęło aż 23 zawodników i zawodniczek. Dodatkowo należy wspomnieć również o dwóch zawodnikach zrzeszonych w klubach, pomiędzy którymi rywalizacja była bardzo zacięta. Adam Grochulski był szybszy o jedynie 0.37 s od Wojtka Kocura.

Kategorię Starszych Krasnali wygrała, nie po raz pierwszy i dość zdecydowanie, Ania Kulesza. Na drugim stopniu podium uplasowała się Marysia Dziąsko, natomiast na trzecim Gabrysia Pietrzak. Brawo dziewczyny!

Z kolei w tej samej kategorii, jednak wśród zawodników zrzeszonych w klubach, najszybszy był Adam Cutbert, drugi był Szymon Kocur (+7.86 s), a trzeci Aleksander Blachowski (+12.05 s).

W kategorii Elfów najlepszy czas dwóch przejazdów uzyskał Adrian Dzięgiel. Drugie miejsce na podium zajął Michał Cimochowicz (+2.03 s), natomiast trzecie Gabriela Danska (+ 5.49 s).

W ostatniej kategorii – Open – najszybszy był Łukasz Szkudlarek, który co prawda po pierwszym przejeździe zajmował drugie miejsce. W drugim jednak poszedł na całość i ostatecznie o 0.74 s uzyskał lepszy czas od Adama Kulszy. Miejsce na podium uzupełnił Mariusz Cimochowicz (+1.66 sekundy straty do zwycięzcy). Wśród zawodników zrzeszonych w tej kategorii startował również Marcin Kocur.

Dziękujemy, że tak licznie wzięliście udział w kolejnej rundzie Dziecięcego Pucharu Orlicy. Już dziś zapraszamy Was na zawody finałowe, które odbędą się za dwa tygodnia (12 marca).